Mach3te bütün eksenleri aynı anda home yapabilirmiyiz ?

Bu tip robotlarda ekstra yüksek hızlar olmadığı için sorun daha az olacaktır muhtemelen. Dediğin kontrol kartını da tahmin ettim :)
Aynen öyle bana cok hız gerekmıyor zaten :)

Abdulsamet kardeş.. tüm eksenleri aynı anda home a göndermeyi nasıl yaptın anlatırmısın.. ??
Edit buton scripte basıp ref home düğmesine tıkla. Zaten yanıp söner şekilde oluyor edit buton scripte tıkladıgında. Ref home düğmesinin makro yazılımı cıkıyor karsına oraya code "g30" ekle ve kaydet. Eksenler ilk olarak 0 pozisyonuna geliyor sonra home yapıyor. Aslında 0 derken home yaptırdıgın pozisyonu kaydediyor galiba. Burdan bir arkadas yardımcı olmustu banada sagolsun.

Edit buton scripte basıp ref home düğmesine tıkla. Zaten yanıp söner şekilde oluyor edit buton scripte tıkladıgında. Ref home düğmesinin makro yazılımı cıkıyor karsına oraya code "g30" ekle ve kaydet. Eksenler ilk olarak 0 pozisyonuna geliyor sonra home yapıyor. Aslında 0 derken home yaptırdıgın pozisyonu kaydediyor galiba. Burdan bir arkadas yardımcı olmustu banada sagolsun.

Reff all home makrosunu silip sadece g30 mu yazıyoruz ? Yoksa makronun başına sonuna falan mı ekliyoruz

yazmışsın teşeküürler deneyip haber verelim nasıl olduğunu bu arada g30 nereye ekliyorsun.. tam olarak

yazmışsın teşeküürler deneyip haber verelim nasıl olduğunu bu arada g30 nereye ekliyorsun.. tam olarak

Abi mach3 de mdı kısmından şu kodu yazarak denedim.

G30 X0Y0Z0 F1000 şeklinde yazdığında 3 eksende aynı anda home switch yönünde ilerlemeye başlıyor.

Bildiğime görede G28 tezgah referansına dönüş. G30 da 2. Referansa dönüş. G30 dan faydalanıp 3 eksen aynı anda home noktasına çekilmiş oluyor sanırım

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri