Mach3

Arkadaşlar Mach3 ile ilgili 1-2 sorum daha var..
1- İş Yaptığım parça 50cmx50cm ama spindlin o an nerede olduğunu gösteren pencereye sığmıyor.. ve ben o anda tam olarak neresini işlediğini göremiyorum..
2- Mach3'e CNC tezgahımın işleme alanını tanıtabileceğim bir yer varmı ? acaba bunu yapmadığım için mi ekrana sığmıyor..

1- İşleme alanını gösteren ekranın sağ altında jog düğmesine tıklarsan ekranda işlediğin yeri görebilirsin yada mouseun orta tuşu ile uzaklaştırıp yakınlartırabilirsin ekranı
2- Confing sekmesinde home/limit e tıklatıp işleme alanını girebilirsin daha sonra soft limiti aktif etmen lazım ana ekranda

1- İşleme alanını gösteren ekranın sağ altında jog düğmesine tıklarsan ekranda işlediğin yeri görebilirsin yada mouseun orta tuşu ile uzaklaştırıp yakınlartırabilirsin ekranı
2- Confing sekmesinde home/limit e tıklatıp işleme alanını girebilirsin daha sonra soft limiti aktif etmen lazım ana ekranda
Jog düğmesine ve diger dugmelere bastim tabiki onizleme sigmiyor dediginiz gibi zoom out yapiyorum fakat bu seferde iycene küçüldüğü için birşey belli olmuyor..ben islenen yerin sadece ekrana zoomlu gelmesini saglayamazmiyim?

Mach3'ün Spindle ayarındaki PWM Base Freq Kutucuğuna yazılıcak değeri neye göre hesapladığımız hakkında bilgisi olan var mı? Ben internette 1000 değerinin yazıldığını gördüm ve yazdım fakat Solidcam de deviri 5000 seçmeme rağmen spindle daha yüksek devirde dönüyor..

Mach3'ün Spindle ayarındaki PWM Base Freq Kutucuğuna yazılıcak değeri neye göre hesapladığımız hakkında bilgisi olan var mı? Ben internette 1000 değerinin yazıldığını gördüm ve yazdım fakat Solidcam de deviri 5000 seçmeme rağmen spindle daha yüksek devirde dönüyor..
Kendi sorumu Kendim cevaplıyorum: PWM Base Freq: Spindle Kaç Hz ise oraya o yazılıyormuş. Bende AKG rumuzlu arkadaşten öğrendim sağolsun..

evet dışarıdan bir buton ile kontrol edebilirsiniz, OEMTRIGER i kullanabilirsiniz yada sizin işinize uygun ekran tasarımını yaparak butonu dışarıya taşıyabilirsiniz...neden MACH2 bu arada?
Mehmet bey sizin dediğiniz panel tasarımı nasıl nerden yapıyoruz acaba ? Ben OEM kullanarak dısarıya buton vs koyuyorum ama dediğiniz gibi panel gibi bir şey yapabilirsem benim ve burdaki bütün arkadaslarımız için çok güzel bir bilgi olur..

Arkadaşlar benimde uğraşıp yapmadığım 24 v10000rpm dc motoru role ile mach3 usb 100khz kırmızı kartla calistiramadim out1 den sinyal veriyorum sinyal gidiyosa ama role tepki vermiyor ayarlari yapıyorum ama olmuyor ayarlar bu karta göre değil yardımcı olursanız sevinirim
20171116_123019.jpg

Son düzenleme:
arkadaşlar harbiden bu programın crack ini falan bende bulamadım nette, demosu iş görüyormu yada fullünü nerden bulabiliriz.
4 Sene Geçmiş ama. Mach3 Full Sürümü Crack ile olmuyor. Crakli Sürümü devamlı sorun yaratıyor. Bunun alternatifi yakında tanıştık Milltronic adı ile Tamamen Türkçe ve mach3 ten çok daha ileri bir teknoloji mach3 fiyatına satıyorlar. İsim vermek doğru olmaz ban yemeyelim reklam olmasın şimdi. Ama isteyen Google üzerinden "türkçe cnc kontrol programı" ismi ile arama yapsın ilk çıkan firma.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri