Mach3

Eski konuları incelerken 2009 yılında biri mach3 çok uğraştırıyor mach kurdum çalıştırdım sizde mach2 kurun demiş mach2 ilk defa duydum
Mach3 serisi ilk olarak Mach (Mach1) , Mach2, Mach3, Mach4 hatta Mach1 ile Mach2 arasında bir versiyon daha vardı ama hatırlayamadım...

Bu bahsettiğiniz durum Win10 varken Win3.1 kurup çalıştırmaya benzer... Mach3 şuan için en stabil çalışan versiyondur... Hatta R50 versiyonu en stabil olanı... Neden eski versiyon düşünüyorsunuz?

Bu bahsettiğiniz durum Win10 varken Win3.1 kurup çalıştırmaya benzer... Mach3 şuan için en stabil çalışan versiyondur... Hatta R50 versiyonu en stabil olanı... Neden eski versiyon düşünüyorsunuz?
Gördüğüm kadarıyla herkesin mach3 le ilgili sıkıntısı var ve hatta dün incelediğim eski yazılarda mach2 kurdum mach3 den daha iyi çalışıyor yazısını görünce acaba daha iyi mi dedim.Microsoft xp den sonra vista yı çıkardı ve bir yıl sonra Win7 piyasaya sundu çünkü vista yı kullanan kimse memnun olmadı acaba mach3 de de öylemi oldu diye düşünüyorum şuan!

Mach3 kesinlikle eniyisi diyebilirim... ayrıca sıkıntısı olan herkese yardımcı olan insanlar vardı... en azından yardımcı olmaya çalışanlar vardı, taa ki her yerde olduğu gibi burada da ortaya bir boşboğaz çıkıp ortalığı karıştırıp kenara çekilene kadar... Şimdi ise ne kendisi yardımcı oluyor ne de yardımcı olacak kimse kaldı... Buradan benim anladığım; kimse kimseye yardım etmesin, herkes benden yardım istesin bende istediğim gibi egolarımı tatmin edeyim.... istediğim gibi milleti aşağılayabileyim vs....... neyse siz mach3 kullanın bence varsa sorunuz yazın yardımcı olmaya çalışalım...

Mach3 yazılımı en düşük konfigürasyona sahip bilgisayarlarda bile sorunsuzca çalışabilecek yetenekte bir yazılımdır... 1995 den buyana kullanan birisi olarak bu tecrübe ile sabittir...

Herkese merhabalar. Acaba mach3te bütün eksenleri aynı anda home yapma gibi bir şansım var mı? Yardımcı olursanız cok sevinirim.

Ben mach3 kartını kullanarak robot kolu yapıyorum suan. Hatta kol tamamlandı. Goto zero ile kendim 0 a cekip robot koluyla yapması gereken hareketlerı yaptırdım. Şimdi homelamak zorundayım cnc kontrol akrtı oldugu için. Aynı goto zero daki gibi interpolasyon yaparak home yapmasını istiyorum.. Varmı bir çözümü acaba ?

Ben mach3 kartını kullanarak robot kolu yapıyorum suan. Hatta kol tamamlandı. Goto zero ile kendim 0 a cekip robot koluyla yapması gereken hareketlerı yaptırdım. Şimdi homelamak zorundayım cnc kontrol akrtı oldugu için. Aynı goto zero daki gibi interpolasyon yaparak home yapmasını istiyorum.. Varmı bir çözümü acaba ?

Hımmm sende benim gibi manyaksın yani :D Bende kartezyen robot çalıştırıyorum 3 eksen. Sorunun cevabı vardır elbet biraz araştırmak lazım. Aynı anda nasıl home yaptırılır diye.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri