Mach3 ve 5 Axis Robotik Kol Programlama

ç@yl@k

Üye
arkadaslar 5 axis robotik kol yapmak istiyorum ( hobi amaçlı endustrıyel degil ) degisik gücte step ve servolarım var mekanik kısmı hazır diyebilirim programlama konusunda kafam biraz karısık delphiye yabancı degilim ama malesef uzun uzadıya program yazamıyorum kısmen bir sürü hazır kod nette mevcut mesela 2 nokta arasındaki
acıların kordinatlarını otomatik hesaplatabilirim . o kadar geri kalanınaa ise tamamiyla bir yorum getiremiyorum bir kac fikrim var ama hepsini birlestirecek yeterli bilgiyede sahip degilim.

pc kontrollü acık kaynak kodlu gelistirebilecegim mevcut bir program varmı , nerden bulabilirim elinizde mevcut varsa paylasırsanız cok sevınırım
eminim bunla ılgıli farklı kaynaklar vardır mach3 kullanmaya yeni basladım . hatalı soylemlerim varsa duzeltin lutfen güzel bir program ozellikle vb script editor brain kontrol brain editör operasyonları cok hos ilk etapta bu programı kulanabilirim diyordum gelen feedbacklar tork lımıt acı , pozisyon felan ayarlanabılıyor ama uzerine ekleyecegim sensorleri , herhangi bir hata olustugunda farklı bir senaryoya gecme durumunu farklı modlarda calısma durumu vs.gibi olayları bu programda yazarak kontrol etmem mümkünmü.?
mach3 le ilgili genis bir döküman yada onerebileceginiz ticari bir kaynak varmıdır ve robotik uygulamalarda kullanılan pcden baglanabilecegim iyi bir sürücü önerebilirmisiniz.

görüslerinizi bekliyorum yardımcı olursanız cok sevinirim.

Machxx serisi programları hertürlü eksen kontrol uygulamasına uyarlayabilirsiniz... bahsettiğiniz gibi Vbasic ve Brain kullanarak hertürlü uygulama geliştirebiliriz... arayüzüde kendimize göre düzenleriz.... yardımcı olabileceğim bir durum olursa çekineden ulaşabilirsiniz....

tesekkurler kardesim insallah daha detaylı görüsücez . bu konuya yeni baslamıs biri olarak kuka abb mıtsubishi robotları kısmen inceledım cok pahalılar ayrıcaa
servis yedek parca felan bunların ucretlerının ufak isletmelere fazla gelecegi
kanısındayım. bu gün sensorlerde gelinen noktayı dusununce basit bi mekanizmayı full donanımlı yapmak mumkun. elektronik bu kadar ilerlemisken ozelikle programla içimden neden ülkemizde halen robotkonusunda dısa bagımlıyız demek geliyor.

Son düzenleme:
torrentten yardım alabilceğin kitaplar indirebilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,098
Kullanıcılar
449,798
Son üye
jsons

Yeni konular

Geri