mach3 usb ve motor sürücü bağlantısı.

fatih start için DCM ayağından kabloyu çıkıp Mach3 kontrol kartındaki spindel ayağının birine gir. diğer spindel ayağından çıkan kabloyu motor sürücünün MI1 ayağına bağla. sende röleye falan ihtiyaç yok npn modda çalışabiliyor. sürücüde değiştireceğin parametrelere bakıp yazacağım.

sürücünün 02.01 parametresini 1 yap.
Hocam sürücü parametrelerini girdim,spindle gayet iyi çalışıyor,suanda sürücünün potansıyla hız ayarı yapıyorum,parametrelerden 02.01 den 1 yaparım. Hocam aynı kontrol kartından sende de var, sen siemens sürücüde röle kullandın spindle star stop icin, benim sürücü delta diyemi röle kullanmama gerek yok?

Hocam, ekte sürücünün ve kontrol kartının resimlerini görebilirsiniz,formlardan okudugum kadarıyle ve sizin yazdıklarınıza göre mach3 den spindle hız ayarı yapmak icin kontrol kartının DAC ucunu sürücünün AVİ ucuna, kontrok kartının COM ucunu sürücünün ACM ucuna baglamam gerekiyor. Mach 3 den spindle start stop yapmak icin kontrok kartıyla sürücü arasına röle baglamam gerekiyor. Sıkıntı burda röleyi nasıl baglayacagımı bilmiyorum. Sizin bu konuda yazdiginiz yazilara göre 24 v eksi ucu kontrol kartına girip, artı ucu rölenin kontaklarından gecirip sürücüye baglamam gerekiyor ama sürücünün hangi ayagına bagliyacagim. Birde rölenin bobin ayaklarına kontrol kartından hangi ucları bagliyacagim? Kontrol kartının elektrik diagramına göre kontrol kartının O1 ucunu rölenin bobin ayagına girmem gerekiyor, rölenin bobin ayaklarının bir ucuna kontrol kartının O1 ucuna bagladıgımda bobinin diger ucuna kontrol kartından hangi ucu baglamam lazım?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20171222-162610.png
    Screenshot_20171222-162610.png
    98 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20171222-162504.png
    Screenshot_20171222-162504.png
    138.3 KB · Görüntüleme: 20
kartınız output 24v veriyorsa invertörün start stop pin lerinedirek bağlayabilirsiniz yani araya röle koymanıza gerek yok ama ben kartı korumak istiyorum derseniz rölenin bobin uçlarını (a1 a2) kontrol kartının gnd ve output bağlarsınız rölenin kontak uçlarınıdan ortak ucu (11) 24v güç kaynağının + no ucunu (14) invertörün start stop girişine bağlayın

H
kartınız output 24v veriyorsa invertörün start stop pin lerinedirek bağlayabilirsiniz yani araya röle koymanıza gerek yok ama ben kartı korumak istiyorum derseniz rölenin bobin uçlarını (a1 a2) kontrol kartının gnd ve output bağlarsınız rölenin kontak uçlarınıdan ortak ucu (11) 24v güç kaynağının + no ucunu (14) invertörün start stop girişine bağlayın

Hocam, kart 24 v output veriyor, invertorun MI1 ve DCM uclarına direk bagladım.mach3 den hız ayarı icinde kartın DAC ve COM uclarını invertorun AVİ ve ACM uclarına bagladım.invertor parametrelerden 02.00 parametresi 1 ve 02.01 parametresini 1 yaptım. Mach3 de program calıstırdıgımda , invertorda F 7.5 gösteriyor ama spindle dönmüyor

mach3 üzerinde spindle frekansı ilgili bir kaç ayar daha var tam olarak bilmiyorum yanlış yönlendirmeyim

mdi satırına "m3 s100" yazın

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yusuf hocam programda mdi satırına S2600 den aşagı deger girdigimde spindle calışmıyor ama bu degerin ustunde bir deger girdigimde spindle calismaya basliyor

Yusuf hocam programda mdi satırına S2600 den aşagı deger girdigimde spindle calışmıyor ama bu degerin ustunde bir deger girdigimde spindle calismaya basliyor
confing > spindle pulley deki ayarları yaptınız mı spindlenin max min değerlerini burada belirtiyorsunuz

Ekli dosyalar

• 2017-12-23_11-04-43.png
    2017-12-23_11-04-43.png
    280.7 KB · Görüntüleme: 13
  • 2017-12-23_11-09-27.png
    2017-12-23_11-09-27.png
    220.5 KB · Görüntüleme: 13

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar