mach3 usb ve motor sürücü bağlantısı.

hallettim çok şükür. dediğim gibi motora start vermeden com ayağında voltaj oluyor ama start verince voltaj emiliyor. bende aynen projedeki gibi bağladım çalıştı çok şükür.

hocam aynı karttan bende aldım. şuan cnc router'ı toplamaya çalışıyorum. size bir kaç sorum var, yardımcı olursanız sevinirim?? usb kontrol kartını kaç amper güç kaynağıyla besliyorsunuz ( gerilim olarak 24V yazıyor ama akımı belirmemiş elektrik diagramında). spindle start stop ve hız ayarı yapmak için 24 v röle kullanmışınız. 24V DC herhangi bir röle midir kullandığınız röle? herhangi bir başka özelliği varmıdır? ayrıca kontrol kartının elektrik diagramında röleyle beraber bir diot gösteriyor, o diotuda bağladınız mı?

Kart 24v ile besleniyor amp olarak eger motorlarinizi 24 v ile surecekseniz herhangi bir guc kaynagina baglayabilirsiniz. Kullandigim role siradan 24 v role ayrica diot kullanmadim. Spindle hiz kontrolu icin kartta 0-10v cikiş var oradan 2 kablo surucuyegidecek. Ayrica spindel start cikisi kurukontak olarak surucuye baglanacak

Kart 24v ile besleniyor amp olarak eger motorlarinizi 24 v ile surecekseniz herhangi bir guc kaynagina baglayabilirsiniz. Kullandigim role siradan 24 v role ayrica diot kullanmadim. Spindle hiz kontrolu icin kartta 0-10v cikiş var oradan 2 kablo surucuyegidecek. Ayrica spindel start cikisi kurukontak olarak surucuye baglanacak

Hocam baglantının bir resmini ekleyebilirmisiniz?

com ucuna neden 24 veriyorsun onu anlamadım. Com dediği eksidir. Com ile siemensin gnd klemensini birleştireceksin. Senin kontrol kartın 10 volt çıkış veriyormuş zaten. Yani DAC yazan pini siemens sürücü de AVI pinine girmelisin. AVI dediğim pin senin sürücüde AI1 pini(2 nolu klemnens). Sürücünün start stop yapması içinde DI1 yani 8. klemense 24 volt gireceksin. Cnc kontrol kartının O1 çıkışı ile küçük bir röle çalıştır. Röle ile de sürücünün 8. klemensine 24 getirdin mi çalışması lazım.

Hocam, spindle start stop yapmak için güç kaynagının eksi ucunu kontrol kartının eksi girişine girdim ,artı ucunu röle kontak ucundan inverterin MI1 ucuna bagladım. Rölenin bobin uclarından birini kontrol kartındaki O1ucuna bagladım. Röle bobininin diger ucuna kontrol kartından neyibağlıyacagım? Yardımlarınızı bekliyorum hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam, spindle start stop yapmak için güç kaynagının eksi ucunu kontrol kartının eksi girişine girdim ,artı ucunu röle kontak ucundan inverterin MI1 ucuna bagladım. Rölenin bobin uclarından birini kontrol kartındaki O1ucuna bagladım. Röle bobininin diger ucuna kontrol kartından neyibağlıyacagım? Yardımlarınızı bekliyorum hocam
Sizin sürücü hangi marka ve model. Bendeki siemens v20 idi galiba

Hocam benim sürücüyle ilgili döküman buldum,ekledim

Ekli dosyalar

• DELTA_IA-MDS_VFD-EL_UM_EN_20140522.pdf
    6.8 MB · Görüntüleme: 22
fatih start için DCM ayağından kabloyu çıkıp Mach3 kontrol kartındaki spindel ayağının birine gir. diğer spindel ayağından çıkan kabloyu motor sürücünün MI1 ayağına bağla. sende röleye falan ihtiyaç yok npn modda çalışabiliyor. sürücüde değiştireceğin parametrelere bakıp yazacağım.

sürücünün 02.01 parametresini 1 yap.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri