mach3 usb 3axis cnc kontrol kartı kullanarak cnc yapımında yardım

ersin_kyz

Üye
okul bitirme projesi olarak 6 adet cnc yapıyoruz ve projenin %90sanı benim üzerimde bütünlemelere kadar makinaları çalıştıramazsak mezun olamıyoruz.
bu yüzden sizden ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var.(malzemeler geldikten sonra kolay bir iş olmadığını fazlasıyla anladım :( )
kullanacağımız malzemeler:
nema 2.2kn step motor
usb 3axis cnc kontrol kartı
delta spindle sürücüsü 2.2kw
hertz spindle 2.2kw
step sürücüleri
şuan aklıma takılan elektronik bağlantıların tümünü nasıl yapacağım

Sorduğun başlıkda , sordukların ve henüz sormayı bilmediğin her bir şeyciklerin cevapları mevcut..

hocam istersen formu oku zor dersen makul bir fiyata ben yaparım :)

dostum nerede okulunuz bana yakın bir yerdeysen yardımcı olayım. ankara yozgat kırıkkale kayseri yakın bir yerdeysen geleyim size yardım edeyim hafta sonları.

dostum nerede okulunuz bana yakın bir yerdeysen yardımcı olayım. ankara yozgat kırıkkale kayseri yakın bir yerdeysen geleyim size yardım edeyim hafta sonları.
ilginiz için sağolun ama şuan bulunduğum aşama elektironik bağlantıların tümünü yaptım çok küçük bir sorun dışında sorunsuz çalşıyor.
sorun her eksen için paralel olarak 2şer siviç bağladım. mesela x ekseninde giderken x,y,z eksenlerinden herhangi birine bastığımda haraket duruyor ve reset butonuna basmadan ve siviçten parmağımı kaldırmadan harakete başlamıyor.

konuyu açmamın sebebi bu devre elemanları hakkında bilgi bulamamam benzerleri olsada elektronik bilgim olmadığı için yardım alamadım. bu yüzden fotolarıda paylaşşmıştım

nasıl home olarak tanıtacağım biraz açıklayabilirmisinz?

Config > Ports & Pins > input signals sekmesine göz at

dediğiniz gibi Config > Ports & Pins > input signals sekmesine baktım ama hatayı düzeltemedim
mjv.JPG
yaptığım ayarlar bunlar daha detaylı yardımçı olabilirseniz sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri