Mach3 - Solidcam Postcode

Merhaba arkadaşlar,

SolidCam ve Mach3 programı ile 3 eksen kullanmak istiyorum ancak Solidcam'de bunu başaramadım.

Awea av-1000 e göre kod aldım ama çalışmadı.

Not: Programlar satır olarak kısa denilebilir, örneğin 100-200 satır gibi.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

..ben çözemedim daha

Yapma hocam şaka ?
4 shared 10 yıldır kullandığım bir arşivdi.
Toplamda 40.000 üzerinde paylaşım yaptığım bir yer.
İllegal paylaşımlarda 3 şikayette ne yazık ki kullanıcılara engel konuluyor.
İçerisinde kürekkrekcrack gibi şeyler olmayan sadece öğrenci tezlerinin incelemesi bulunan sadece adı matlab olduğu için bsa tarafından yapılan ard arda şikayetler sonrası tüm paylaşımlar engelli durumda.
10 yıla rağmen hala çalışan linklerle bir çok kişi özellikle öğrenci arkadaşlarımız yararlanıyordu.

Ne yapalım sağlık olsun.
Allah CC dan başka hiç bir şey baki değildir.

Verdiğiniz link deki link de ölü , ehh hatırınız için yenilemek boynumuzun borcu.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/gpptool-rar.17410/

Gpptool dosyasının içini solidcam kurulu olan yerdeki gpptool dosyasının içine atarsanız makine seçimlerinde mach3 görebilirsiniz.
Bu durumda postlar mach3 uyumlu olacaktır.
Sadece mill yani 3 eksen için.
4. 5. eksen için başka uyumlu postlar var , videolarda görüldüğü gibi.

Daha önce yazmadığınız için bir demlikle cezalısınız , bilginize. :)

Solidworks 2014 sp3 ve solidcam 2014 sp1 eskimek üzere bu da bilginize.

Denedim yükleniyor ama yok iş inada bindi o demliği içeceğim inşa Allah :)

Ekli dosyalar

• Gpptool.rar
    414.9 KB · Görüntüleme: 330
Arkadaşlar merhaba yeni solidcam 2014 kullanıcısıyım eğitimleri bitirdim takımyolu oluşturabiliyorum lakin işi şimdi cnc üzerinde denemek istiyorum sizden ricam solidcam 2014 postlarını benimle paylaşmanız umarım yardımcı olursunuz şimdiden tşkler.

@sanalusta , gpptool dosyasının içerisinde o kadar fanuc var ve sana uymadı mı ?

Solidcam temsilcilerine söyleseydiniz çalışmadıktan sonuçlarını görmedikten sonra al git programını diye.
Ayrıca çoook önemli bir uyarı.
Gelir kurarlar sonra bir bakarsın baskın , git diyemezsin yanında mali şubeden hakimi komiseri..
Siz kurdunuz demek işe yaramaz.
O eleman bizden çıktı kaçak bu program der ve piyasa fiyatının en az 3 katını kaktırırlar .
Format filan kurtarmaz.
O hdd yi yok edin en azından dükkandan kaldırın.
Bir daha benzeri durumlarda , kullandığınız değil de fedai bir pc ye - hdd ye kurdurup denetin.
Ve kimseye güvenmeyin.
3-5 değil sürüyle böyle olay.
Sadece solidcam değil hepsi öyle.
İmkanınız varsa lisansı yurt dışından alın en az yarı yarıya kârınız olur.

işe yarıgını soyliyemem.
bu tür konularda biraz hassas davranıyorum iş yerinde ki hiç bir pc lisanssız ürün kurdurmuyorum.
daha önce bi benzeri olay konya sanayisinde yasandı sw. temsilcisi kurup arkasından ihbar edip dediğiniz gibi 3 katı fazla ceza yedirtmişler.
ben deneme sürümü olan 30 günlük demo ile lebtopta deniyorum en azından yasal bi boyutu olursa adı üzerinde denek için ücretsiz yasal hakkımızı kullanıyoruz die.
sanırım cnc üzerinde denemeyi satıcıyla yapıcaz. yardımların ve tavsiyelerin için tşk ederim.

Yapma hocam şaka ?
4 shared 10 yıldır kullandığım bir arşivdi.
Toplamda 40.000 üzerinde paylaşım yaptığım bir yer.
İllegal paylaşımlarda 3 şikayette ne yazık ki kullanıcılara engel konuluyor.
İçerisinde kürekkrekcrack gibi şeyler olmayan sadece öğrenci tezlerinin incelemesi bulunan sadece adı matlab olduğu için bsa tarafından yapılan ard arda şikayetler sonrası tüm paylaşımlar engelli durumda.
10 yıla rağmen hala çalışan linklerle bir çok kişi özellikle öğrenci arkadaşlarımız yararlanıyordu.

Ne yapalım sağlık olsun.
Allah CC dan başka hiç bir şey baki değildir.

Verdiğiniz link deki link de ölü , ehh hatırınız için yenilemek boynumuzun borcu.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/attachments/gpptool-rar.17410/

Gpptool dosyasının içini solidcam kurulu olan yerdeki gpptool dosyasının içine atarsanız makine seçimlerinde mach3 görebilirsiniz.
Bu durumda postlar mach3 uyumlu olacaktır.
Sadece mill yani 3 eksen için.
4. 5. eksen için başka uyumlu postlar var , videolarda görüldüğü gibi.

Daha önce yazmadığınız için bir demlikle cezalısınız , bilginize. :)

Solidworks 2014 sp3 ve solidcam 2014 sp1 eskimek üzere bu da bilginize.

5 eksen post var mı...?
Ben bulamadım

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri