Mach3 RNR Probe sorunu

Sürücüyü incelemek gerekiyor.

Sürücüyü incelemek gerekiyor.
Yakın olsanız buyrun misafirim olun dicem ama İzmirdesiniz, Çayırova Gebze tuzla Pendik Kartal civarında yakın olan yardımcı olabilecek bı arkadaş varmıdır acaba? ücreti mukabilinde

Sürücüde fwd ileri dönüş REV ters dönüş için kullanılacak.
Tekrar ilgi alakan için teşekkür ederim "koçlu,
Bağlantım uygun,
Benim sorunum, inverteri manuel çalıştirdigimdaki güç devir, pwm de kontrole aldığımda yok. Misal mdı 12bin devir veriyorum ama Elimle spindle tutup durduruyorum. Mach3 den devir yükseltip düşürebiliyorum, star stop yapıyor. Manuel deki spindle Hertz ini mach3 pwm kontrlle olmuyo.

Ekli dosyalar

• 16011200591578883830634011160473.jpg
    16011200591578883830634011160473.jpg
    304.1 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:
spindle ayarlarından pwm yazan yerdeki işareti kaldırıp deneyin.

Selam abi,
kart çıkışında 0-10 V değerini okuyabiliyor musunuz? Eğer evetse geriye parametre ayarlarında sorun var gibi duruyor. Birde bağlantı olarak kart spindle ayar çıkışını inverterdeki VI ve gnd arasına bağladınız değil mi?

Maalesef yine aynı ,
Verdiğiniz şemada out 3 den invereterin starstop butonuna giriş vermiş ama bende öyle yer giriş yok . Resimdeki Do highspeed pulse output diye bi yer var orası olabilirmi
Herhangi bir output ile bir röleyi tetikleme yap rölenin ortak ucunu invertörde com ucuna bağla normalde açık ucunuda fwd e bağla parametrelerin doğruysa çalışması gerekir

spindle ayarlarından pwm yazan yerdeki işareti kaldırıp deneyin.
Peki çokk teşekkür ederim denicem
Selam abi,
kart çıkışında 0-10 V değerini okuyabiliyor musunuz? Eğer evetse geriye parametre ayarlarında sorun var gibi duruyor. Birde bağlantı olarak kart spindle ayar çıkışını inverterdeki VI ve GND arasına bağladınız değil mi?
Selam kardeşim, daha önce belirttiğim üzere 10v alıyorum multimetre 10.54v gösteriyor, devri değiştirsem de voltaj sabit hep 10v, YouTube da araştırabildigim kadarıyla devire göre bu voltajın değişmesi gerekiyor, belki koçlu nun dediği pwm dendir. Deneyip haber vercem, ilgi alakası yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim
Herhangi bir output ile bir röleyi tetikleme yap rölenin ortak ucunu invertörde com ucuna bağla normalde açık ucunuda fwd e bağla parametrelerin doğruysa çalışması gerekir
Çok teşekkür ederim, daha önce hiç röle baglamadım. söylediğinizi araştrıp yapmaya çalışcam,
Siz yinede Bı şema görsel verirseniz çok sevinirim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri