Mach3 RNR Probe sorunu

1. hangi malzemeyi işliyorsunuz
2. hangi takımı kullanıyorsunuz
3. freze devriniz nedir
4. ilerleme hızınız nedir
5. malzemeye kaç mm giriyor takım
bu beş değişken birbiri ile uyumlu değilse motorlardan biri adım kaçırmaya mahkumdur.
1: 10 mm optik plexy
2: 6 mm ve 2 mm end mill
3: 15.000-19.000 rpm
4: 2mm/sn
5:dalış hızı 1.5 mm/sn
sürücü kartı usb 4 eksen 100 khz kırmızı kartlardan. Kart kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım.

1: 10 mm optik plexy
2: 6 mm ve 2 mm end mill
3: 15.000-19.000 rpm
4: 2mm/sn
5:dalış hızı 1.5 mm/sn
sürücü kartı usb 4 eksen 100 khz kırmızı kartlardan. Kart kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım.
Sorununuz çözülmedi sanırım mesajı görür müsünüz onuda bilemem ama en azından başka bakacak arkadaşlara bir bilgi olsun. Sorun kart veya kartın kablolaması değil spindle ile kart arasındaki elektriksel gürültü. Sizinkine benzer bir olay geçen gün başıma geldi ne yaptıysan sorun çözülmedi. Kartta sorun olabileceğini düşünüp kenara attım başka bir kartla işimi hallettim. Kartı tekrar denedim bir süre sonra ve hiçbir sorun yok. Başka bir makinaya bağladım yine sıfır hata. Sürücüler herşey aynı sadece spindle ve sürücüsü farklı. Spindle ile kart arasında korumalı kablo ve spindle ile sürücüsü sağlam topraklı halde ve sorun yok herşey yolunda. Bu tarz bir sorun yaşayan önce spindle sürücüsüne baksın bu kartların hassas noktası sadece o.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri