Mach3 referans ve offset yardım.

kloner

Üye
Arkadaşlar merhaba.
Söyle bir sorunum var Mach3 de x ve z in yönlerini ayarladım + ve - yönlerine doğru gdiyor fakat referansa gönderdiğim zaman + yönüne doğru gidiyor bense referansa gönderdiğim zaman eksenlerin - yönüne gitmesini istiyorum bunu nerden ayarlıyabilirim
ikinci konu ise ofset takım ayarları. iki takımın ofset değerlerini girip bir programda bu takımları ayrı ayarı nasıl çağırabilirim.
yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Sorun çözüldü
Motor Home/SoftLimits menüsünde;
HomeNeg : Home gidiş yönünü değiştirmek içindir. Örnek olarak, mevcutta home yaptığınızda x ekseni için eksen sola gidiyorsa sağa gitmesi yada y ekseni için ileri gidiyorsa geri gitmesi için tada z ekseni için aşağı iniyorsa yukarı çıkması içindir.

Cevap icin sag ol ... 2 soru icin cozum buldun mu merak ettim.. bende de aynin durum

merhaba ,
makinayı referans al işleminden sonra x ve y eksenlerinde sabit bir noktaya göndermek için ne yapmalıyım ?

örneğin ; tabla üzerinde sabit bir nokta belirledim ve buraya seri işler için bir aparat uyarladım, yani sabit bir x ve ye noktam var. z ekseni içinde otomatik takım sıfırlama aparatını uyarladım.

x ve y yi sıfır noktasına nasıl gönderebilirim ? ve makinanın bu noktayı hatırlamasını , yani makina aç kapa yaptıktan sonra aynı noktayı sabit olarak tanımasını nasıl sağlayabilirim ?

teşekkürler

merhaba ,
makinayı referans al işleminden sonra x ve y eksenlerinde sabit bir noktaya göndermek için ne yapmalıyım ?

örneğin ; tabla üzerinde sabit bir nokta belirledim ve buraya seri işler için bir aparat uyarladım, yani sabit bir x ve ye noktam var. z ekseni içinde otomatik takım sıfırlama aparatını uyarladım.

x ve y yi sıfır noktasına nasıl gönderebilirim ? ve makinanın bu noktayı hatırlamasını , yani makina aç kapa yaptıktan sonra aynı noktayı sabit olarak tanımasını nasıl sağlayabilirim ?

teşekkürler
Resimde açıklamaları yazdım.
2019-04-29_15-47-13.png

bu makroları Charlie Sarsfield ten rica ettim bana gönderdi sağolsun. bu iş görür de mi

Ekli dosyalar

• CENTER_EXTERNAL_SCRIPT_REV14.txt
    18.7 KB · Görüntüleme: 22
  • CENTER_INTERNAL_SCRIPT_REV12.txt
    16.3 KB · Görüntüleme: 10
  • X_NEGATIVE_SCRIPT_REV9.txt
    7.6 KB · Görüntüleme: 13
  • X_POSITIVE_SCRIPT_REV9.txt
    7.6 KB · Görüntüleme: 10
  • Y_NEGATIVE_SCRIPT_REV9.txt
    7.6 KB · Görüntüleme: 10
  • Y_POSITIVE_SCRIPT_REV9.txt