Mach3 paralel port sorunu

Siz Windows'u kruduktan sonra yardımcı olmaya çalışayım.

Bu arada sürücü kartıyla birlikte CD gelmedi mi?

benimde benzer bir sorunum var elimde iki tane kontrol kartı var biri 3 eksen TB6560 sürücülü diğeri 5 eksen jkm5 modeli ikisi içinde ayarları yapıp kartların çalışıp çalışmadığını görmek istedim ama kartların üzerindeki eksen ledleri yanmadığı için çalışmıyor gözüyle bakıyorum yalnız, jkm5 kartta beslemeyi usb üzerinden değilde harici yaptığımda sadece Y eksen ledinin yandığını görebiliyorum diğer eksen ledleri yine yanmıyor. Sizce sebep nedir, farklı ayarlar ile mi denemeliyim.

daha önce 32 bit win7 kullanıyordum farklı programlarında yüklü olduğu bir pc (Artcam v.s.) xp kurulu başka bir bilgisayarda denedim kartın yine sadece Y eksen ledi haricindekiler yanmıyordu avometre ile sürücünün DIR uçlarını ölçtüm gerlim vardı 4V civarında sonra motor turning ayarlarını es geçtiğimi fark ettim onların düzeltince sorun kalmadı belki benim gibi acemi birinin işine yarar tecrübem.

aynı sorun bendede var kurulum cd si icinde gösterilen ayarları yaptım fakat portu sürücüye bagladıgımda motorlar kiileniyor

Bazi paralel portlarin modlari değişik oluyor örnek benim ibm kasa. Biostan paralel port calisma modunu eppye aldığımda problem düzeldi. Birde tampon bellek kullanan mod var o madda saglikli çalışmiyor.

Googlede paralel port modlari diye aratirsaniz modlarin aciklamalari detayli şekilde cikiyor.

Bazi paralel portlarin modlari değişik oluyor örnek benim ibm kasa. Biostan paralel port calisma modunu eppye aldığımda problem düzeldi. Birde tampon bellek kullanan mod var o madda saglikli çalışmiyor.
Yeni projemde kullancağım Çakma notebook'tada aynı problem oluşmuştu ama bios pili ölü o yüzden her açalışta biostan EPP modunu seçmem gerekiyor.Aksi takdişrde x ekseni çalışmıyor.

Yeni projemde kullancağım Çakma notebook'tada aynı problem oluşmuştu ama bios pili ölü o yüzden her açalışta biostan EPP modunu seçmem gerekiyor.Aksi takdişrde x ekseni çalışmıyor.
Aynen abi ah o bios pilleri ömrümü yedi .d

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri