Mach3 Motor Tuning..

DoremiFa

Üye
Diger başlığı kimse görmüyor sanirim diye buraya tekrar actim..
Lutfen motor tuning ayarlarinizin fotosunu paylasirmisiniz.
Motor ve sürücünüzu modelini de belirtirseniz cok memnun olurum.

X değerleri
Step per: 800
Velocity: 1500
Acceleration: 150

Y ve Z Değerleri
Step per: 640
Velocity: 1500
Acceleration: 150

Hızları çok yüksek yazamıyorum ben kırlangıç kızak olduğu için yüksek hızlarda sağlıklı olmuyor. X ve Y eksenleri 8,5 N enkoderli step, sürücüleri CWDS1108. Z ekseni 3 N enkoderli step, sürücüleri CWDS556 .

Tüm motorlar olması gereken voltajlarla besleniyor.
Z ve Y ekseninde triger aktarma var 2:1 X ekseninde 5:1 planet var.

Arkadaşlar 1 saatten uzun suren işlerde 1 saat sorunsuz islemi yapiyor. Sonra birden pat adim kaciriyor mafoluyor is. Buna sebep olan ne olabilir..

Isinma yok motorlar tatli bir sicaklik var sadace surucu panosuna fan eklemistim kapaginida acik birakiyorum.

Ben windows'un arkaplanda yaptigi islerden veyahut usb kablosundan supheleniyorum ama cozumu konusunda fikrim yok..

internete bağlı olmasın pc cnc çalışırkende pc de işlem yapmayın windows bu çok güvenmeyin :rolleyes:
işlem yapıyormuş gibi boşta çalıştırıp adım kaçırma varmı diye bakın bide böyleyse sıcaklıktan yada pc kapasitesi yetmiyordur

Moderatör tarafında düzenlendi:
internete bağlı olmasın pc cnc çalışırkende pc de işlem yapmayın windows bu çok güvenmeyin :rolleyes:
işlem yapıyormuş gibi boşta çalıştırıp adım kaçırma varmı diye bakın bide böyleyse sıcaklıktan yada pc kapasitesi yetmiyordur

Boşta çalışırken adım kaçırıyormu nasıl anlarım.. iş bittikten sonra gotozero yaparak mı?

Acceleration değerini Velocity degerinin 10 da 1 yaptigimda X ekseinde ( Y ve Z yi tasiyan eksen ) adim kacirmalari yasiyorum..
Eskiden 40 gibi kucuk bir degerdi sorun olmuyordu..ama 200 yaptigimda makina bir hayli hizlandi ama adim kacirma başladı. Ama.1 saat sorunsuz calistiktan sonra pat diye baslayan bir adim kacirmadan bahsediyorum yani 1 saat adim kacirmiyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri