Mach3 Motor Tuning Ayarlarımızı Paylaşım :)

hele ki makine ebatları küçükse gerek yok. benim sürücüler 24 volt da çalışıyorlar 48v alsam daha da yükselebilir çünkü 6000 den sonra tırtlıyordu

Abi sürücüleri half current olarak mı ayarladın yoksa full current olarak mı ayarladın ? :)

Birde microstep ayarı ile ve velocity ayarıyla ilgili değişiklik yaparak makinenin hızını biraz daha artırdım. Önceden işlediğim bir parçanın kodunu yükleyip similasyon yaptırdığımda önceki halinde 23 dk olan işleme süresi 13 dk ya düştü. kod içerisinde hiç bir parametre ile oynamadım. Mach3 de Feed rate değeri de 100 idi. Bu süre farkının olması normal mi biraz tuhaf geldide Mantığını anlamadım

valla senin ayarlarını anlayamadım ama benim sürücüler çalışırken full durunca half ayarlı

mach3te motor tuning ayarlari yaptiktan sonra sifirlama ayari yapilirsa motor tuning değerleri değişir mi? (benim degisti)

ufak bir soru daha microstep ayarlarini kaca ayarliyorsunuz 1/2 - 1/8 - 1/16 mi

mach3te motor tuning ayarlari yaptiktan sonra sifirlama ayari yapilirsa motor tuning değerleri değişir mi? (benim degisti)

Motor Tuning değerlerini yazdıktan sonra her eksen de tek tek SAVE CONFİG butonunu kullanarak kaydetmen lazım

Mach3 Motor tuning ayarlarından acceleration ile velocity arasinda dogru orantı ilişkisi varmi diyebilirmiyiz.
Yani velocity'e 2000den 3000dk/mm yapmak istesem acceleration'i 40tan 60a cikarmalimiyim.
Amacim cnc ile maximum hizi elde etmek..
Ahsap islemede hiz ihtiyacim oluyor.. 2mm 3mm gibi ufak dalmalarda hizli bitsin istiyorum.
Fakat velocity yukseltince adim kacirmalar basliyor.
Ben v:2000 a:40 kulaniyorum ama islerde 1000 uzerine hic cikarmiyorum/cikmaya cesaret edemiyorum.

Cok saçma sorumu sordum da cevap alamadim acaba..

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri