Mach3 makine kordinatlari ve İş parçası ayarları sorunu

arkadaslar merhaba mach3 programinda henuz yeniyim ve ogrenmek istiyorum. yasadigim ana problem su belki elektriksel belki donanimsal cozemedim cnc’de yapilan islem sirasinda mach3 birdenbire donuyor ve hicbir sekilde mudahale edemiyorum. mach3 uygulamasini acip kapatmadan duzelmiyor ve cnc elektrigi sigortayi kapatmadan kesilmiyor, uzerinde islem yaptigim urun de cogu zaman zarar goruyor. bu duruma alistim kendimce yollar da buldum yalniz sorum su, mach3 dondugu andaki koordinatlari manuel girip makineyi tekrar o noktaya hizlica getirebilcegim bir sekme mach3’ te mevcut mudur? ozel mesaj veya buradan cevaplarsaniz sevinirim, saygilarimla.

2018-12-25_13-27-56.png

Mach3 de kaldığıyerden devam etme özelliği var ama sen pc yada mach3 programını kapattığında makinanın kaldığı koordinatları mach3 unutur çoğu zaman. O yüzden kaldığı yerden devam et özelliği çözüm olmayabilir

Mach3 de kaldığıyerden devam etme özelliği var ama sen pc yada mach3 programını kapattığında makinanın kaldığı koordinatları mach3 unutur çoğu zaman. O yüzden kaldığı yerden devam et özelliği çözüm olmayabilir

Cam cetvel, enkoderli step motor, servo olsa kaldığın yerden devam et daha sağlıklı olurmuydu abi
diye devam edelim

Cam cetvel, enkoderli step motor, servo olsa kaldığın yerden devam et daha sağlıklı olurmuydu abi
diye devam edelim
Servoya gelene kadar ohoo.Home switch yapsın yeter. :) Mach3 ile kara düzen servo çalıştırmak büyük bir delilik. Çok riskli iş.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri