mach3 limit switch triggered

memoli034

Üye
Arkadaşlar makineyi cnc router korumak için iki tarafa limti switch koydum switchler mekanik temaslı yani.Switch devreye girdimi resete düşüyor "mach3 limit switch triggered" şimdi buraya kadar normal.Benim sorum limit switchden kurtarmak için vidalı mili elle çeviriyorum bunun başka yolu varmı ?

makineye limit switch takmadım öyle kullanıyorum hiç denemedim ama
güzel soru bende merak ediyorum. takip edicem

mesela çin malı lazer makinesinin x-y eksenmlerinin resetlenmesi dediğin gibi mekanik switch e doğru ilerliyor switchlere deyince 10 ar mm kadar aksi yöne hareket ediyor resetlenmiş oluyor.

Bende aynı sorunu yaşadım mach pin ayarlarında switch i inaktif yapıp aksi yönde getirip kurtulabildim elle ekseni kaydırma zor olduğu için

Muhtemelen biliniyordur ama not olarak bulunsun
makro programlamasıyla olabilir ama limit sviçe bağlamak nasıl olur bilemiyorum. auto tool z makrosu @asenyurt un dediği gibi temas sağlayınca tanımladığınız ölçüde ters yöne gidecek şekilde.

Bende aynı sorunu yaşadım mach pin ayarlarında switch i inaktif yapıp aksi yönde getirip kurtulabildim elle ekseni kaydırma zor olduğu için
bu zaman alıyor bunu biliyorum yada switch devre dışı bırakıyorum ama ben pratik birşey bulamadım :(

ports-pins-probe-05.jpg

Auto LimitOveride yada Override limits bunlardan birisi ile sorununuz çözülür.

Son düzenleme:
Gokhan abi kulaklarin cinlasin...

Benim sorumda makinada mekanik siviclerle alanlar sinirli..makinayi actigimda eksenleri sifirlamak icin makina koordinatlarindayken... sifira git demek gereklimi..
2. Sorumda eger boyle bisi varsa buttona degdigi anda sistem duracak ve eksen numaralari uzerine sifir rakami atamasi gereken bi macro var mi.. ???

Son düzenleme:
Benim sorumda makinada mekanik siviclerle alanlar sinirli..makinayi actigimda eksenleri sifirlamak icin makina koordinatlarindayken... sifira git demek gereklimi..
2. Sorumda eger boyle bisi varsa buttona degdigi anda sistem duracak ve eksen numaralari uzerine sifir rakami atamasi gereken bi macro var mi.. ???

Genel kullanım makina her açıldığında bir kereliğine referansa gönderilmesidir (Homlama (Home) diyede tabir edilir.) Bu sayede makina her açıldığında hem eksenlerde vs bir sıkıntı olup olmadığı görülür, hemde her zaman makinanın referans noktası bilinmiş olur. Ayrıca elektrik kesintisinde yada bir arıza durumunda aynı noktadan başlamak içinde gerekli bir durumdur. Kısaca Home candır. Ofset ikiz kardeşidir.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri