Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sayın mehmetkose

Ekseni ters hareket ettirmeden kastınız Config / Homing-Limits menüsünde Reversed seçeneği olabilir mi?

Selamlar...

Emin değilim daha önce hiç kullanmadım ekseni ters hareket ettirmeyi, amacım incitmek değil yanlış anlamayın,

Emin değilim daha önce hiç kullanmadım ekseni ters hareket ettirmeyi, amacım incitmek değil yanlış anlamayın,

Estafurullah Üstad, bilakis memnun oluyorum. Daha önceki mesajlarınızı okudum Mach3 konusunda. Tecrübelerinizden faydalanıyorum. teşekkür ederim

elimden gelen ne ise yardımcı olurum, ekran tasarımı,makro yazımı, brain yazımı gibi, selamlar...

Öncelikle Mehmet Köse üstadımdan önce acizane birkaç birşey söylemek isterim. Öncelikle CAM programında işleyeceğiniz alanın başlangıç noktasını belirtmelisiniz. Yani merkez, sağ alt-üst yada sol alt-üst gibi. Sonra Makine tablanızda parçayı bağladığınızda takımın ucunu programda belirttiğiniz noktaya getirip ekrenleri sıfırlamalısınız. Tabi Z eksenini de tam malzemeye temas ettiği noktaya getirip sıfırlamalısınız. Eğer probunuz yoksa. Bu işlemleri yerine getirirseniz bir sorun kalmayacaktır.

gpeker2003 arkadaşım ile aynı düşüncedeyim....ayrıca eğer Z ekseni için sıfırlama probunuz yok ise yapımı konusundada yardımcı olabilirim...selamlar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar yardımlarınız,bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
z ekseni içn sıfırlama probum yok malesef.bu konuda da yardımcı olabilirmisiniz.
saygılarımla.

şimdi eğer sadece z ekseni için soruyorsanız; parçaya değene kadar manuel olarak indiriyoruz Z eksenini parçaya değdiği an ekrandaki eksene tıklıyoruz ve 0 yazıyoruz artık nekadar kaldırırsak kaldıralım z eksenini hep aynı nokta sıfır olur bizim için diğer eksenlerdede aynı şey geçerli...

şimdi anladım.yardımınız için çok çok teşekkür ederim.hakkınızı helal edin.
saygılar

helal olsun sorun değil, nezaman isterseniz yardımcı olurum... selamlar...

mac3 sorunu çözüldümü aceba?

mehmet bey g kodlarında xyz nin karşında yazan rakamların anlamı nedir?
örneğin X23.871 bu rakam neyi ifade eder?
cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
saygılar

mehmet bey g kodlarında xyz nin karşında yazan rakamların anlamı nedir?
örneğin X23.871 bu rakam neyi ifade eder?
cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
saygılar

G kodlarından sonra yazılan X-Y-Z-A-B-C harfleri eksenleri harflerden sonra gelen rkamlarda gideceği noktanın koordinatını belirtir...Saygılar... Mehmet KÖSE...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri