Mach3 Kullanımı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mach 3 de mevcut tezgahın tanıtımı nasıl yapabilirim yani kesimden önce x y ve z 'de maxımum gidebileceği aralığı tanıtabilme imkanım varmı ?

Evet var. Mach3 programı hakkında azda olsa bilgi sahibiysen,Mach3 programı ve bu konu başlığı altında soft limit i araştırırsan kısa sürede çözebilirsin.

Son düzenleme:
İyi günler. Artcam 2008de çizimler yapıyorum ben. Bu Artcamda orijin noktasını nasıl ayarlayabiliriz?

İyi günler. Artcam 2008de çizimler yapıyorum ben. Bu Artcamda orijin noktasını nasıl ayarlayabiliriz?

Sorunu kendimce hallettim.

Create New Project'e tıklandığında karşımıza çıkan sayfaya orijini istediğimiz yere tıklayarak ayarlama yapabiliyormuşuz.

İyi Günler...

Mach3 de limit siviçleri home siviç olarakta gösterebiliyormuyduk ? Nasıl yaparız

Biz saat dişlisi çıkarmaya çalışıyoruz büyük bir cnc makinamız var turuncu. Mach 3 e dişlinin .cnc sini atıyorum ama nereden başlayacağını falan ayarlayamıyorum. nasıl yapabilirim?

Mkopuz kardes biraz detayli ama ogrejince kolay bi islemm

Mach3 de limit siviçleri home siviç olarakta gösterebiliyormuyduk ? Nasıl yaparız

Hayır. Home switch makinanın referansı için, limit ise o limite ulaşıldığında artık çalışılmayacağını göstermek içindir.

Mkopuz yardimci olabilecegim bisi okirsa elimden geldigince yardimci olurum..
Ramer abi cok sağ ol hem burasi icin hem de yardimlarin icin...

arkadaşlar mach3 te takım değiştirme üzerinde çalışıyorum. Sağolsunlar paylaşımlardan çok yararlandım.fakat şöyle bir sıkıntı var makinayı kapattıktan sonra yeniden açtığımda referans home gönderiyorum. programı yükleyip çalıştırınca takım üzerinde olmasına rağmen alakasız bir yere gidip takımı bırakıp almaya çalışıyor.

acaba referans home macro yazıp, referansa gittikten sonra g54 e gitse ve orda takımı ve takım boyunu set ettirebilirmiyim .

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
127,947
Kullanıcılar
449,593
Son üye
purplelake

Yeni konular

Geri