Mach3 kartta spındle sorunu

Tosik28

Üye
Arkadaşlar merhaba. CNC için mach 3 kontrol kartı kullanıyorum. Spindle sıkıntısız çalışıyor. Ancak bilgisayar ile haberleşme kesildiğinde spindle olduğu yerde çalışıyor. Pin And Port ları kontrol ettim. Haberleşme kesildiğinde, duran motorun kendi başına çalışmasını istemiyorum. Bunun için ne yapmalıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Selam kardeşim. Kontrol kartın hangisi paylaşabilir misin? Sonrasında yardımcı olabilir miyiz bakalım.

23a329e7-cf29-4df6-ae40-dbd5de454d02.jpg

45e80f81-5a9c-461b-8ac5-3c73c978a786.jpg
38d62194-f334-4674-8893-5082f79b5b92.jpg

Şu şekild bir şey yapabilir miyiz ? Haberleşme kesilince açık kontak kapanarak çıkış veriyor ve spindle çalışıyor. Bunu bilgisayardan ayar yaparak düzeltebilir miyiz acaba ? Örneğin haberleşme kesildiğinde çıkış verme " şeklinde ?

Son düzenleme:
Tekrardan Selamlar,

kullandığın kartın aynısının tıpkısını bende kullanıyorum. Bende de senin söylediğin durum var. Biraz araştırdım ama int ten bir bilgi bulamadım. Fakat bizim kartın özelliği şu, eğer paralel porttan sinyal gelmiyorsa kart röle çıkışını direk aktif ediyor. Yani kart tasarlanırken paralel port takılı olmasa bile kartın boştaki röle pozisyonu enerjili olarak ayarlanmış. Sizinde bildiğiniz gibi kartın USB girişini bağlamazsanız, röle çalışmaz. Sorunuza gelirsek, haberleşme kesildiğinde motorun çalışmasını istemiyorsanız, kartın usb girişinin enerjisini kesmeniz gerekli. Umarım bir faydası olur. Allah'a emanet olun.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri