Mach3 Gcode Sorunu

Merhaba arkadaslar cam yaptım ve similasyonda göstermediği halde ve gcodelarında olmayan ama mach3 içinde cnc yi calıştırdımgımda yuvarlak boşta hareketler yapıyor mach3 gcode haricinde kendide ekleme yapıyor programa eger yapıyorsa nerde kapatabiliriz

cam olarak hangi programı kullanıyorsunuz?

solidcam kullanıyorum postsecerken mach3 seciyoum yüzey tarama yapıyorum ama mach3 içinde similasyonda ve işlerken boşta fazla geziyor yuvarlak olarak boşta geziyor

mach3 kaynaklı olduğunu sanmıyorum mach3 yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum şimdiye kadar yazılanın dışına çıktığını görmedim maalesef solid cami hiç kullanmadım rhinocam ve artcam kullanmayı biliyorum diğer arkadaşlar umarım yardımcı olabilir... Ama artcam de işlemenin nasıl olacağını belirliyebiliyorsunuz spiralmi raster okuduğumda onu hatırlattı onunla ilgili bir ayar olup olmadığına bakabilirsiniz...

Böyle sorunlarda kodlarınızı ekleyin.
Yoksa ne dediğiniz anlaşılmıyor, tanımlayamıyorsunuz.

Kalem yaklaşma stratejileri o şekilde seçilmiş olabilir.
Acemilere gereksiz gelen bazı seçimler hakkında , neden böyle bir şey yapsınlar ki diye sorup düşünmek lazım.

Bu arada profesyonel olarak cad cam ile uğrasıyorum makine ve kalıp tasarımı yapıyorum mach3 nedense tanımıyor sizde bir denerseniz kendi mach3 programınızda benim programdamı acaba sorun var saygılar belli bir satırda kalıyor lisanslı kullanıyorum

Deneme.tap dosyasında hata veriyor N22285 nolu satırda
"Radius to end of arc differs from radius to startLine 4458"

o satırı iptal edince başka bir satırda gene hata verdi. Diğer dosyanın ekran görüntüsüde aşağıdaki gibi...

deneme2ak.jpg

aynı hata bendede var neden hata veriyor ama anormal birsey yokki nası yçözcez sorun

Helis gibi şeylere daire boşta.. dedikleriniz ise :
Onlar solidcam de seçtiğiniz kalem yaklaşma stratejisidir.
Mach3 ile alakası yok.
Ayrıca yüzey tarama filan değil bildiğimiz işleme.

Verdiğiniz dosyaların her ikiside sorunsuz çalışıyor , takılma filan yok.

40928103.jpg

yuvarlak dediğim bu cam larde yok ekteki dosyada sadece bir satıra geliyor ve hata veriyor yukarıdaki arkdasın verdiği hatanın aynısı
Radius to end of arc differs from radius to startLine 4458

ne demek bu neden boylebirsey yapar

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri