Mach3 görünümü hakkında...

shox

Katılımcı Üye
Yapacağımız 2 eksenli bir torna projemiz var bunun için MACH3 progrmını incelemek amacıyla (daha önce hiç kullanmadım ve hakkında hiçbir fikrim yok) MachSuuport.com sitesinden mach3 yazılımını indirdim yükledim ve çalıştırdım ama resimdeki gibi duruyor bu normalmi değilse bunu ekrana nasıl tam boyutta büyütebilirim? Acaba sistemmi yetersiz kalıyor yorumlarınız nedir?

Dizüstü sistemim şu şekilde;

İşlemci= İ7 6500U
İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 Bit
Ram= 16GB
Ekran Kartı= İntel HD Graphics 520
Ekran çözünürlüğü = 1920x1080

Teşekkürler.

Mach3 ekran boyutu.jpg

torna için mach3 loader dan lathe açarsanır torna görünümüne geçersiniz şuan açtığınız mill bölümü yani cnc freze arayüzü

torna için mach3 loader dan lathe açarsanır torna görünümüne geçersiniz şuan açtığınız mill bölümü yani cnc freze arayüzü
Şeçeneklerde Plasma turn ve mill var. siz sanırım TURN olanı kasdettiniz.
Peki bu modun kullanımıyla ilgili bilgi ve döküman nereden bulabilirim?

Son düzenleme:
config>genaral config>screen control --- Hi -res Screen ve Auto screen enlarge
Teşekkürler. Bu program için torna bölümünü yani TURN bölümünü programakta kullanabileceğim bir döküman varsa paylaşır mısınız lütfen.

Yapacağımız 2 eksenli bir torna projemiz var bunun için MACH3 progrmını incelemek amacıyla (daha önce hiç kullanmadım ve hakkında hiçbir fikrim yok) MachSuuport.com sitesinden mach3 yazılımını indirdim yükledim ve çalıştırdım ama resimdeki gibi duruyor bu normalmi değilse bunu ekrana nasıl tam boyutta büyütebilirim? Acaba sistemmi yetersiz kalıyor yorumlarınız nedir?

Dizüstü sistemim şu şekilde;

İşlemci= İ7 6500U
İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 Bit
Ram= 16GB
Ekran Kartı= İntel HD Graphics 520
Ekran çözünürlüğü = 1920x1080

Teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 42513
MACH3 bu yazılım tüm tezgahlar için geçerli mi?GOODWAY GCL-2L torna tezgahı için Cam programına ihtiyaç duyuyorum? Yardımcı olabilir misiniz?

- Mach3 bir cnc kontrol yazılımıdır. Mach3 uyumlu kontrol kartları ile istenilen makina kontrol edilir.
- Cam ise işlenecek parçanın makina diline yani g-code çeviren programdır. Her makina için özel postlar kullanılır. Post ise makinanın özelliklerini içeren dosyadır. Makinaya göre özel olarak Cam programının yazılımcıları tarafından hazırlanır.
Size bunlardan hangisi lazım

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri