Mach3 bilgisayara usb taktıgımda donuyor

Ali0640

Üye
Merhaba arkadaslar mach3 4 eksen usb kart mevcut elımde kart durduk yere baglantı kopuyor ve pc donuyor sonrasında mach3 hataya gecıyor usb soktugumde hemen düzeliyor ama takar takmaz mach3 hataya gecıyor ve usb kartı tanımıyor bilgisayar artık basına gelen oldumu teşekkürler

Ekli dosyalar

• 720822B7-72E0-4AC5-A6AA-692AAE88A03A.jpeg
    720822B7-72E0-4AC5-A6AA-692AAE88A03A.jpeg
    215.6 KB · Görüntüleme: 18
Karttaki, bilgisayardaki ve aradaki kablodaki USB pinlerini kontrol ettiniz mi?

Birbirine değme, eğilme v.s söz konusu olabilir.

Karttaki, bilgisayardaki ve aradaki kablodaki USB pinlerini kontrol ettiniz mi?

Birbirine değme, eğilme v.s söz konusu olabilir.
Kontrol ettim hocam baska pc de de denedim gene aynı sorun var kafasına göre okuyo bir süre sonra kart takılı kalıyo kırmızı ısık kendi kendine yanıp yanıp sonuyo mach3 donuyor usb ceker cekme bilgisayar kendine gelıyo hemen

Bende çok yaşadım bu sorunu ama hiç çözüm bulamadım.

bilgisayarınızın usb portuna bir adet kesik telefon şarj kablosu takınız, kırmızı ile siyah uçta 5 volt götürseniz sıkıntı yok demektir ve birde 35miliamperi geçmeyen bir ledle kontrol ediniz eğer yükte voltaj düşmesi olmuyorsa usb sıkıntılı, yok voltajda oynama oluyorsa portta sıkıntı vardır. eğer kasa ise harici bir potr takmanızı tavsiye ederim. tak çıkar tak çıkar bazen portlarda kötü yola düşebiliyor

usta ondan olcagını düşünmüyorum ama dediginizi denicem bu mach3 karttan cıkan usb kablosu panoya giren 220 ile cok yakın 220 volttan etkilenip voltajda dengesizlık olabılırmıkı acaba

Sorun senin kartında değil. Sorun cnc tezgahı usb portu ile kontrol etmekte. Olmaz. Olmaz. Olmaz. Alın paralel portlu kaliteli bir kart bakalım sorun çıkacak mı. Ben de çok uğraştım ama en sonunda yerli kaliteli lpt portlu bir kartta çözüm bulduk. Mach3 alternatifi Türkçe cnc yazılım da hazırlamışlar. Kanalda ban yememek için ismini yazmayacağım merak eden beni arasın. 053xxx

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaslar mach3 4 eksen usb kart mevcut elımde kart durduk yere baglantı kopuyor ve pc donuyor sonrasında mach3 hataya gecıyor usb soktugumde hemen düzeliyor ama takar takmaz mach3 hataya gecıyor ve usb kartı tanımıyor bilgisayar artık basına gelen oldumu teşekkürler
Sorunu çözebildiniz mi acaba

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri