Mach3 A eksen ayari

bilo77

Üye
Hayırlı günler
Mach3 4 eksen kendime göre özel bi tasarım yaptım yanlız A eksen ayarını dönüşlerde 90 derece acıya çekemiyorum.2 kasnak ile A ekseni bagladım biri çap 64 diger kasnak 34 xl kayış kalipre ediyorum ama herseferinde nedense geride kaliyor program tekrar başlattigimda bir adimdaha geriye gidiyor
Neden aca bana yardimci olurmusunuz
Saygilar

64÷32=2 driver ayarınız ne ise mesela 2000 olsun. 2000×2÷360 derece= sonuç yazılması gereken değer diye ben ing video izledim yanlış anlamadı isem

Resimdeki bölümden; ROT 360 ROLLOVER ı işaretleyin, ANG SHORT ROT ON G0 yazan yeride işaretler iseniz, sıfıra en kısa yoldan döner, sol tarafta işaretli olan yerlerde aynı şekilde olacak. motor kalibrasyonu da tamam ise sorun olmadan verdiğiniz açıda döner...

Ekli dosyalar

• SharedScreenshot.jpg
    SharedScreenshot.jpg
    396.8 KB · Görüntüleme: 61
Resimdeki bölümden; ROT 360 ROLLOVER ı işaretleyin, ANG SHORT ROT ON G0 yazan yeride işaretler iseniz, sıfıra en kısa yoldan döner, sol tarafta işaretli olan yerlerde aynı şekilde olacak. motor kalibrasyonu da tamam ise sorun olmadan verdiğiniz açıda döner...
Mehmet köse üstadım ek bilgi için tsk ediyorum. Benim yazdıklarım doğru anlaşılan ki ek bilgi geldiğine göre desteğin için tekrar tskler