Mach3 4. eksen yardım

parasolid dosya yükledim işlenecek parçaları

first 3 numara freze + linear ray ve arabalar + vidalı mil ve rulmanlar + mil tutucular rulman tutucular + encoderli step ve sürücüleri 12Nm ama kapalı çevrim 16 ya tamamlıyor + 5 eksen kontrol kartı + ıvır zıvır malzemeler vidası kablosu adaptörü + işleme maliyeti + nakliyesi =20.000 tl

Ekli dosyalar

• İşlenecek parçalar.rar
    122.7 KB · Görüntüleme: 6
Moderatör tarafında düzenlendi:
first 3 numara freze + linear ray ve arabalar + vidalı mil ve rulmanlar + mil tutucular rulman tutucular + encoderli step ve sürücüleri 12Nm ama kapalı çevrim 16 ya tamamlıyor + 5 eksen kontrol kartı + ıvır zıvır malzemeler vidası kablosu adaptörü + işleme maliyeti + nakliyesi =20.000 tl
Oooo güzel proje :) :) Maşallah merakla bekliyorum nasıl bir makine olacak

kırlangıçlar sıkıntı olmasaydı zaten çalıştırmıştım ufak bir deneme kalıbı bile işledim çelikten. 1mm uç ile çalışabiliyordum daha altını takma kırarsın hemen dediler :)

ilk başta tabla sabit üst koldan çalıştırdım z ti. sonra tablaya hareket verdim. çalıştırdım. ama z sıkıntılıydı. kızaklar kasıyordu ve takılıp atlama yapıyordu. eğimden dolayı da parça işlemede eğimli yüzey çıkarıyordu uzun mesafede. ilk kurduğumda bi video çekmiştim bulursam atarım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
fusion kullanın. hafif, kullanışlı, pratik...

Tekrar merhaba arkadaşlar kendi yapmış olduğum cnc router a 4.eksen (divizör)ekledim lakin kalibrasyonunda problem yaşıyorum.artcam de kendi çizdiğim 3boyutu işleyebiliyorum lakin dışardan aldığım stl dosyalarını işleyemiyorum.yapmak istediğim dışardan aldığım stl uzantılı lükens masa ve sehpa ayaklarını işlemek.yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden tşk ederim.

dışarıdan aldığın dosya metrik ölçümü yoksa inc mi? işleyemiyorum derken neyi kastediyorsun ölçümü tutmuyor yoksa işe başlamıyor mu

Artcam 2008 de simülasyon olarak parçayı işlediğini görebiliyorum ama makina verdiğimde olmuyor.ölçüler mi tutmuyor kalibrasyonumda mı bir hata var anlayamadım.

makine işe başlıyor mu? tezgah ölçülerinle parça ölçüleri uyuyor mu birbirine? parça tezgahtan büyük mü yoksa. stl dosyasının metrik olduğundan emin misin.

Artcam de dışardan 3b açılım aldığım stl dosyasının ölçülerini ayarlıyorum x de veya y de dairesel rölyef oluşturuyorum ama parçanın ortasından bir çıbık çıkartıyor makina sonra takım yolunu ayarlıyorum.makina işe başlıyor y uzunluğu kadar gidiyor a ve z eksenleri de çalışıyor ama artcam de parçanın ortasına gelen çıbık ı gibi gelen rölyef ı işliyor.

Sorun sanki makineden değil artcam gibi geldi bana ben kullanmadığım için fazla bilgim yok stl dosyasını paylasırsan yardim ederler mutlaka

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri