Mach3 4. eksen yardım

bide fusion mu öğrenelim ne yapsak karar veremedim ayrıca benim yapacağım divizör iki eksen hareketli yeniden makine tanımlamak gerekiyor anladığım kadarıyla wmid dosyası falan ayarlamalar gerekiyor gibi
table_table_exercise yi dene 5 eksen @hikmetsapmaz önermişti

solidin oto tanımlamaları iyi kendi takımyollarını oluşturması daha iyi daha pro gibi geliyor
frezeden dönüşüm yaptım kızaklar sıkıntılı çalıştı borverkte sildirdim linear ray araba bağlıyorum şimdi. çelik işleyebiliyordum ufak deneme kalıp yaptım iyi iş çıkardı. bakalım linear ne yapacak inşallah dayanır.
iki eksen dereceli çevrilebilen bir divizörüm var. 5 eksene tamamlayacağım bitirince.

solidin oto tanımlamaları iyi kendi takımyollarını oluşturması daha iyi daha pro gibi geliyor
frezeden dönüşüm yaptım kızaklar sıkıntılı çalıştı borverkte sildirdim linear ray araba bağlıyorum şimdi. çelik işleyebiliyordum ufak deneme kalıp yaptım iyi iş çıkardı. bakalım linear ne yapacak inşallah dayanır.
iki eksen dereceli çevrilebilen bir divizörüm var. 5 eksene tamamlayacağım bitirince.

Bende de kırlangıçlı freze var. Nasıl çevirdin kare kızağa foto paylaşır mısın ? İlham alırsam bende yaparım :D

first 3 numara var bende bütün kızakları sıfırladım 1 mm kanal açtırdım önce bütün parçaları tek tek çizmen lazım sonra kanalları ve delik merkezlerini bağlayacağın ray ve arabalara göre açıyorsun.
ben z eksen için 1800x350x60 plaka kestirdim. gövdede z ti hem taşımak zor hemde benim gövde eğimli idi.zamanla çalışmaktan yukarıdan aşağıya doğru aşınmış. z ti plaka üzende çalıştıracağım. yani makine gövdesi artık bir işe yaramıyor sadece duvar vazifesi görüyor. aslında duvara bağlasan da aynı işi görür. makine alt tablasını bu plakaya sabitledim. pazartesi solid çizimlerini atarım.

yok bendeki divizör aynısı
iki eksenede motor bağlayabiliyorsun

table_table_exercise yi dene 5 eksen @hikmetsapmaz önermişti
valla nakineyi bir kurayım önce ilk işim iki motor ve sürücü alıp denemek olacak

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu divizör 250 lik bendeki 300 lük

valla işlemek dert elinde işleyecek makine varsa en güzeli toplayıp satmak ama büyük tabla makine lazım taşlama lazım biraz zor dışarda iş yaptırmak ve pahalı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Montaj.JPG
Montaj1.JPG
Montaj2.JPG
Montaj3.JPG

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.