Mach 3 Start ve Hold butonlarının dışarı taşınması

Selamlar.

Arkadaşlar Mach3 pause ile c kodunu durdurduğumuzda kaldığı yerden devam edermi kod.

Birde pause düğmesine bastığımda "Cannot Reverse Run from present Feedhold." uyarısı veriyor.

Bu ne anlama geliyor.

Aslında istediğimiz tam olarak şu. Bir parçanın ön ve arkası işlenmesi gerekiyor. Operatör ikinci kısma geçince tekrar bilgisayaradan c kod değiştirmesin diye parçanın birinci yüzü işlenince bekle butonu ile kodu durduracak. Parçanın yüzeyini değiştirdiğinde tekrar kaldığı yerden devam edecek. Böyle bişey mümkünmü acaba. Butonlar için "OEM Code" kullanıyorum.

Son düzenleme:
Kurusaray kardes... m kodlarini iyi calisirsan herseyi cozersin...
M0 kodu programi durdurur ve tekrar start dersen mevcut kalici komutlar gecerli olarak programin kaldigi yerden devam eder....

Tesekkur ederim. Cok isime yaradi. Bekletmek icin disariya buton cikarmamada gerek kalmadi.

Selamlar. Arkadaşlar size OEM kodları hakkında sorum olacak.

Harici butonlardan x ve y eksenleri jog olarak çalıştırmak istiyorum. Yani

butona basınca eksen hareket edecek, butondan elimi çekince duracak.

X ekseni için OEM kodu 307,308 kullandım. Butona basınca çalışıyor. Elimi butondan çeksemde

çalışmaya devam ediyor. Acaba OEM kodummu yanlış.

arkadaşlar merhaba.sadece x eksenini çalıştıracak kodlama sistemi için çalışıyorum.
sorum şu yardımcı olursanız sevinirim.
x ekseninde 500 gidecek ve durması gerekecek
tekrar hareket etmesi için dışarıdan bir tetikleme (bir butonla) kaldığı yerden devam edecek.
durması için M0 kodu tamam ama başlamasını nasıl sağlarım.
yapılan makina tam otomatik bir end.makina. Mach 3 sadece verilen ölçüye gidecek.
Şimdiden teşk.ediyorum

1- Ölçü değişken mi?
2- Koordinat noktasına değilde sürekli değişken kadar artmasını mı istiyorsunuz? Örneğin X0 da ilk başta 500 dediniz X500 oldu. Bir daha ki tetikleme de X1000 olacak gibi mi?

söylediğiniz gibi ölçü değişken. Senaryom şu şekilde
G90
M98 P01 L2 (2 defa tekrar)
M98 P02 L3 (3 defa tekrar)
M30
O01
(A-001 PARÇA)
G1 X500 F25000
M3
M0
G0 X800
M3