Mach 3 Kart

HamDemir

Üye
1.kart 3R-6560
2.kart 3B-6560

iki kart dan hangisini önerirsiniz.

Hiçbirini !
O kartların hepsi yanlış bağlantıda hemen yanıyor. Bilgisayarına Bir LPT (pci) kullanarak işini gör. Girişler/çıkışlar opto izalatör kullanırsan sorun yaşamazsın..

Hiçbirini !
O kartların hepsi yanlış bağlantıda hemen yanıyor. Bilgisayarına Bir LPT (pci) kullanarak işini gör. Girişler/çıkışlar opto izalatör kullanırsan sorun yaşamazsın..

Nasıl yanlış bağlanabilirki ? Tüm bağlantılar zaten verilmiş...

Peki hangi kart daha hızlı hareket ettirir makinemi bu kartlar mı usb kartlar mı? Bana önere bileceğiniz 3 eksen kart varmı?

En üstte gösterdiğiniz kartlar de usb değildi zaten. Onlar paralel porttan veri alıp motorları süren kartlardı. Son gönderdiğiniz kart sadece breakout yapıyor. Paralel porttan gelen sinyalleri kart sürücülere gördermek için bir arabirim kartı. Son kartı alırsanız 3 tane de motor sürücü almalısınız.

8.5mn lik step motor çalıştıracağım. makinamın mekanik hızlı olacağını düşünüyorum ama kart olarak step motorların hızlı çalışa bileceğim nasıl bir kart önerir siniz.

Arkadaşlar,

Aşağıdaki servo motor ve sürücüyü, yine aşağıya aktardığım kart ile çalıştırabilir miyim.

Input : 3 Phase AC, 80V, 2.5A
Output : 200 Watt, 200 Hz, 3000 Rpm

Input : 80 - 115 V, outout : 80 V, encoder : 2500 p/r
Input : 1 phase, output : 3 phase
Input : 6A, output : 2.5A
frekans giriş 50/60 Hz, çıkış 0 - 333.3 Hz
200 watt

4 axis CNC USB Interface board Mach3 200KHz

2-151.jpg

Servo sürücü ile kart arasındaki bağlantı kablosunu bulmak mümkün müdür. Benzeri konularda sıkıntılıyım. Biraz yardım etmeniz gerekiyor.

Saygı ile...

iyi günler bu karttan aldım maddi durumdan dolayı ikinci el step motor aldım ama bu kart 4 kablo girişli motorlar 6 kablolu ortak uçları buldum sıralamsınıda buldum ama iki tane entegre yaktım çalıştırmayı denerken
benim sorum
kademeli güç kaynağında bulduğum sıralama (sarı turuncu kırmızı mavi tam tur dönüyor) yı A- A+ B- B+ karşılığındamı bağlayacam
ortak uçları(siyah beyaz) ne yapacam
yardımcı olursanız çok memnun olurum (forum da ilk mesajım bir yanlışlık varsa kusura bakmayın)

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,912
Son üye
mavilacivert11

Yeni konular

Geri