Mac OS X PC İle Güvenlik Kamerası İzleme

Arkadaşlar biliyorum kimsenin başına gelmedi ama bu gelmeyeceği anlamına gelmez :):)
Çünkü nasipsiz deveyi çölde kutup ayısı kovalar :):)

Her ihtimali göz önünde bulundurarak yaşamış olduğum bır sıkıntıyı keşfettiğim bir yöntemle sonuca ulaştırdım bunu da kontrolkalemi.com üyeleriyle paylaşmak bilgilerine bir yenisini daha eklemek istedim.. Çoğu arkadaşımız güvenlik sistemi ile uğraşıyor bu işi tam olarak biliyorlar ya da bilmiyolar tam anlamıyla bilmeyen arkadaşlarım sorunu net ortamında bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımızdan öğrendiği bir gerçek kurulan güvenlik sistemlerinde internet üzerinden izleme, lokal ağda, ızleme lokal ağda client ile izleme gibi teferruatları müşterilerimize çözüm olarak sunar ve uygularız.
Ama eğer ki bu izlenmek istenilen bilgisayarlar Mac osx ise hönk diye kalırız :):):) Şimdi diyorsun ne honk diye kalacam teamviewer kurarım, showmypc kurarım, alpemix kurarım uzak masaüstü yaparım izletirim diyorsun... ama yanılıyorsun çünkü hiçbir uzak masaüstü programıyla çözüme ulaşamazzsın çünkü video görüntülerine ulaşamazsın ve kullandığın dvr ise bunlar sadece fıyasko ile sonuçlanır. Kullanmış olduğun dvr cihazının Mac osx yazılımı da yoksa müşterinle sorunlar yaşamamanız işden bile değil bunun önüne geçmek için...

Mac osx kurulu bilgisayara virtual box programını kullanarak sanal bir bilgisayar oluşturup istediğin işletim sistemini kurup müşterine oluşturmuş olduğun sanal pc üzerinden çözüm sunmak en mantıklısı ve dahice bir fikir olduğunu çevremdekı profesyonel kamera sistemi yapan dostlarım söylediler:):) nedense hep boyle zekice çözümlerin benim fikrim olmasına hiç şaşırmadıklarını sarf ettiler sevinsem mi üzelsem mi bilemedim :):):)
kolay gelsin iyi çalışmalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
wmware mi kurdun? Ya da başka bir sanal bilgisayar programı?
ya da bir windowslu pcye teamviewer kurup, pc açıldğında otomatik olarak açılma ayarını yaparsınız, şifre ve kullanıcı adını da, macteki programa kaydedersiniz. Yani ben olsam öyle yapardım.

işi programla yada bir ayar değiştirerek yapmadı isen seyretmek isteyenleri kameraların bağlı oldugu pc ye ışınlamıdınmı :)

ayrıca mac lari sevmesemde ve hiç kullanmasamda mac lede internete giriliyor mutlaka bir protokol ayarı vardır sonuçta amerikada macle güvenlik sistemi seyredenler mevcuttur bunu atlamış olacaklarına ihtimal vermiyorum

işi programla yada bir ayar değiştirerek yapmadı isen seyretmek isteyenleri kameraların bağlı oldugu pc ye ışınlamıdınmı :)

ayrıca mac lari sevmesemde ve hiç kullanmasamda mac lede internete giriliyor mutlaka bir protokol ayarı vardır sonuçta amerikada macle güvenlik sistemi seyredenler mevcuttur bunu atlamış olacaklarına ihtimal vermiyorum

tabıkı mevcut ve ordakı guvenlık sıstemlerı uretıcılerı mac ıcın yazılımlarıda mevcut bu turkıyedede var hatta vıdeofon un bayısınde de kullanmıs oldugu dvr cıhazlarındada mac yazılımı var bızım kullanmıs oldugumuz dvr cıhazına uyumlu mac yazılımı var fakat 9 kanal desteklıyo musterı 2 farklı cıhazı 16 +16 32 kamerayı tek clıentte ızlemek ıstıyo bunun yazılımı mevcut deıl bakalım cınlıler bı yazılım gondercekdı bugun haber vermısler sırkete :):)

wmware mi kurdun? Ya da başka bir sanal bilgisayar programı?
ya da bir windowslu pcye teamviewer kurup, pc açıldğında otomatik olarak açılma ayarını yaparsınız, şifre ve kullanıcı adını da, macteki programa kaydedersiniz. Yani ben olsam öyle yapardım.

teamvıaver ; showmypc; uzakmasaustu gıbı pc arayuzune erısdıgımız programlar kamera goruntulerı gostermez deneyebılırsın :D:D:D
e dıyeceksın arkadasmın bılgısayarına gırdım youtubeden vıdeo ızledık ızlersın cunku onlar flash tabanlı :):):):)

ama helal olsun akıllı ınsan benım ıcın herzaman deger kazanan ınsandır kafasını calıstırıp mantık doluyla bıseyler elde etmıs cozumu musterısıne en ıyı sekılde sunan kısı herzaman ılgı odagımdır :D:D benımde yapmıs oldugum seyde budur aslında..
1. dvr cıhazları ınternet explorer destekler.. buna gore mac tabanlı bı explorer ısımı cozer dedım..
2. adam 2 ısletım sıstemıne aynı anda erısmek ve zaman kaybı ıstemedı onun ıcın bu olay bır mucızeydı vırtual box ıle hayallerını gerceklestırdım:D:D

Hayaldı gercek oldu :):)

Moderatör tarafında düzenlendi:
WM ware ya da sanal yazılım programı dediğim şeyle, sizin virtual box dediğiniz şey aynıdır. Teamviewer kısmında haklısınız. Donuk donuk, renkleri karışık bir görüntü çıkar ortaya. Webcamler öyle oluyor en azından.

Malesef Mac OS X ile mümkün değil . Yeterli bilgiye sahip değilim ancak takip ettiğim Mac forumunda yaklaşık 1 ay kadar önce okuduğum buydu. iPad ve iPhone ile mümkün .

Malesef Mac OS X ile mümkün değil . Yeterli bilgiye sahip değilim ancak takip ettiğim Mac forumunda yaklaşık 1 ay kadar önce okuduğum buydu. iPad ve iPhone ile mümkün .

yapdım dıyorum:D:D ama benım kullanmıs oldugum yontem ıphone ve ıpad ıcın gecerlı deıl ıphone ve ıpad andorıd ısletım sıstemı kullanırlar netten ındırecegın dmss programı 16 kamerayı ızlemene olanak saglar ıphone da ıse dvr cıhazlarının zaten kendı ıphone yazılı mevcut olup 3g uzerınden erısım saglanabılmektedır

hocam 9 kanalı destekleyen mac için olan yazılım için link vermeniz mümkün mü?
teşkkürler...

yukarda ''bızım kullanmıs oldugumuz dvr cıhazına uyumlu mac yazılımı var fakat 9 kanal desteklıyo'' yazmışsınız ona istinaden istekte bulundum...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri