Maaş sorusu

S7

Üye
7 senedir Otomasyon ve Bakım mühendisi olarak çalışıyorum.Bir iş teklifi aldım.Aylık 4000 brüt.
Sizce nasıl bu ücret.Şu an memleketimde çalışıyorum ve şehir değiştirmek zorunda kalacağım.Siz olsanız ne yapardınız.

Selamlar...

Net ne kadar olur bilemem ama 4000 brüt az. 10000 filan olmalı en azından.

Bu konudaki gibi şeyler okumak isteyenler için kariyer.net forumlarını tavsiye ederim. Çok güzel rakamlar yazıyorlar. "İnsanlar neler kazanıyor da haberim yok" demezsiniz hiç olmazsa.

iai77 ' Alıntı:
Net ne kadar olur bilemem ama 4000 brüt az. 10000 filan olmalı en azından.

Bu konudaki gibi şeyler okumak isteyenler için kariyer.com forumlarını tavsiye ederim. Çok güzel rakamlar yazıyorlar. "İnsanlar neler kazanıyor da haberim yok" demezsiniz hiç olmazsa.

arkadaşım kariyer.com forumlarını biraz açabilirmisin.tam adresi verebilirmisin?

Firmada yükselme imkanının olduğundan bahsediyorlar.Ama ben karar veremedim gitsem mi kalsam mı.Çünkü
şimdiki maaşımdan 700 ytl fazla.Ama 700 ytl için yer değiştirmeye değer mi bilemiyorum.

Eğer maaşınız yetiyorsa kalın derim yani herşey para değil insanın huzuruda önemli bir unsur para ile huzur olmuyor para olmadan huzurda olmuyor buna en iyi siz karar verirsiniz.

işin devamlılığı önemli.çalışanın şimdiki işi garantili ve davamlıdır.ama iki kat maaş alıcam diye
iş değiştirir.sonra o işini kaybederse ortada kalır.az ama devamlı akan su,çok akıp birden kesilen
sonra akmayan sudan iyidir.

leopar35 ' Alıntı:
arkadaşım kariyer.com forumlarını biraz açabilirmisin.tam adresi verebilirmisin?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki 10000 olmalı falan derken kinaye yapıyordum, yani 4000 falan da bana göre uçuk rakamlar. Alan varsa o rakamı güle güle harcasın, ama bana göre gerçekçi değil.

İkinci olarak kariyer.com derken yanlış yazmışım kariyer.net olacak.

Üye olduktan sonra kariyerim diye bir sayfa açılıyor. Oradan mesaj panosu, ücret bölümünde her meslek için çeşitli ücret düzeyleri yazılmış. Ama çoğu bence güvenilir değil.

iai77 ' Alıntı:
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki 10000 olmalı falan derken kinaye yapıyordum, yani 4000 falan da bana göre uçuk rakamlar. Alan varsa o rakamı güle güle harcasın, ama bana göre gerçekçi değil.

Ben neden yalan söyleyeyim.Forumda böyle bi zorunluluk mu var.Ayrıca şu an mühendis piyasasında
benim alacağım 4000 bürüt orta rakamlar.Yeni mezun olan mühendislerin 3000 net ile işe başladıklarını
duyuyorum bazı firmalarda.Bu açıkcası bizim gibi tecrübeli mühendisleri üzüyor.Ama ne çare serbest mühendis ekonomisi...

Haklısınız doğrudur da,yeni mühendisler nerede 3000 ytl ile işe başlıyorlar,öğrenebilirmiyiz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri