Mağazadaki merdiven korkuluğu antistatikleme

mehmet..1

Üye
merhaba
elektronik ürünler satan bir mağazada merdiven korkuluğu metal bir aksan sık sık elektrik çarpıyor dokunduğumuz zaman , bunu topraklamamız mı lazım ve topraklayacaksak nasıl yapabiliriz ??

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
En yakız prizden bir adet sarı/yeşil kablo çekin ve merdiven korkuluğunun uygun bir yerinden pul ve akıllı vida ile sabitleyin.

çirkin bir görüntü oluşur yakınlarında priz yok uzaktan çekmemiz gerekecek

Ama kimse yapmaz foto .

1_org_zoom.jpg

Arkadaşların dediği gibi ,

En yakız prizden bir adet sarı/yeşil kablo çekin ve merdiven korkuluğunun uygun bir yerinden pul ve akıllı vida ile sabitleyin.
o zaman sprey vernik alacaksın ve korkuluğu vernikleyip izole hale getireceksin

Diğer yönden
Statik elektrik merdiven korkuluğundan boşalıyor .
Elektronik ürünler satılan yer olduğundan sizin için faydası elektronik ürünleriniz statik elektrik etkilenmez bir bakıma .
Doğrumu yazdım acaba ? kendimden şüpheye düştüm .

sorun statik elektrikten kaynaklanıyorsa muhtemelen zemin ayakkbı sürtünmesinden dolayı insan vücudu elektrikle yükleniyor. merdiven korkuluğu ile potansiyel fark olduğu için boşalma gerçekleşiyor. sözün özü merdiven korkuluğu çarpmıyor, dolayısıyla topraklamanın işe yarayacağını zannetmiyorum.

boya ile vernikelme olayı iyiymiş bunu araştırıp güzel bir rapor hazılayayım teşekkür edeerim herkese

boya ile vernikelme olayı iyiymiş bunu araştırıp güzel bir rapor hazılayayım teşekkür edeerim herkese
bobinaj işlerinde sarım özel verniğe daldırılıp fırınlanır. aşağı yukarı bürün elektronik kartlar özel bir vernikle kaplanır. sıvı teması olmasın kısa devre yapmasın diye. su bazlı olsa bile boya-vernik kuruduktan sonra izolasyon sağlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular

Geri