M340 Unity pro usb kablo bağlantı hatası

M340 ethernet bağlantı kablosunun özelliği

• cross

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

gogoce

Üye
Merhaba,

M340 plc unity pro xl 8 demo ve usb kablo ile m340 a programı attım . PLC çalışmaya başladıktan birkaç saniye sonra usb haberleşmesi kopuyor . Bunun sebebi ne olabilir

Ayrıca ethernet ayarları da yapılı durumda fakat cat5 kablo ile bağlantı kuramadım . Cat5 kablonun cross mu yoksa düz kablo mu olması gerekiyor ?

Win8 64 bit kullanıyorum windows orjinal ve lisanslı

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

M340 plc unity pro xl 8 demo ve usb kablo ile m340 a programı attım . PLC çalışmaya başladıktan birkaç saniye sonra usb haberleşmesi kopuyor . Bunun sebebi ne olabilir

Ayrıca ethernet ayarları da yapılı durumda fakat cat5 kablo ile bağlantı kuramadım . Cat5 kablonun cross mu yoksa düz kablo mu olması gerekiyor ?

Win8 64 bit kullanıyorum windows orjinal ve lisanslı

Ethernet olan cihazda IP ayarları mevcut olması gerekir. Kablo takmak bağlantı sağlamak değildir. Programınız içinde ilgili registerlere gerekli bilgileri yazdıktan sonra kendi bilgisayarınıza da bir IP vermeniz gerekir. Şayet bilgisayarınızda netmask değerini "255.0.0.0" yaparsanız PLC arama yazılımı (ki bu genelde ladder editordür) ile kolayca bulursunuz.

*Kablonuz normal olacak...
** USB için "max monitör time" veya "after idle / disconnect" gibi parametreleri olabilir.

Ethernet olan cihazda IP ayarları mevcut olması gerekir. Kablo takmak bağlantı sağlamak değildir. Programınız içinde ilgili registerlere gerekli bilgileri yazdıktan sonra kendi bilgisayarınıza da bir IP vermeniz gerekir. Şayet bilgisayarınızda netmask değerini "255.0.0.0" yaparsanız PLC arama yazılımı (ki bu genelde ladder editordür) ile kolayca bulursunuz.

*Kablonuz normal olacak...
** USB için "max monitör time" veya "after idle / disconnect" gibi parametreleri olabilir.
İlginiz için teşekkürler

şimdilik ethernet bağlantısını geçiyorum

usb nin bağlantı kopması konusunda max monitor time veya after idle/disconnect menüleri veya ayarları nerededir acaba

unity de yeniyim youtube videoları ile anca programımı yazabildim