M340 ethernet ip haberleşmesi ?

eskici09

Üye
merhabalar , laptopun yerel ağ bağlantısını :192.168.1.10
:255.255.255.0 olarak ayarlıyorum .
unıty prodan communication sekmesinden 192.168.1.11 ip si veriyorum tanımlatıyorum ama set connect kısmına geldiğimde bir türlü bağlanamıyorum nerde yanlış yapıyorum bunun için ayrı bir driver yüklememe gerek var mı ? ya da plc içinde bunulan hafıza kartında başka bir program yüklü olduğu için mi bu sorunla karşılaşıyorum ??

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ilk önce usb kablosuyla bağlanıp ethernet ayarları yapılmış ve derlenmiş programı plc ye gönder. sonra communication bölümünden IP adresini yaz. alttaki bölümü de TCP/IP yap Test e bas. OK geldiyse işlem tamamdır.

Ekli dosyalar

• p1.PNG
    p1.PNG
    90.9 KB · Görüntüleme: 20
  • p2.png
    p2.png
    120.1 KB · Görüntüleme: 22
  • p3.PNG
    p3.PNG
    43.3 KB · Görüntüleme: 21
ilk önce usb kablosuyla bağlanıp ethernet ayarları yapılmış ve derlenmiş programı plc ye gönder. sonra communication bölümünden IP adresini yaz. alttaki bölümü de TCP/IP yap Test e bas. OK geldiyse işlem tamamdır.
hocam böyle yapınca oluyor ama şuan elimde usb kablosu yok , başka yolu yokmudur direkt ethernetle bağlanmanın?

o zaman plc ye ipconfig sorgulaması yapıp (Bilgisayara bağlı cihazların İP sini öğrenmek diye google da aratabilirsin veya bildiğini varsayıyorum) IP adresini öğren. sonra unity programından IP adreslerini senin belirlediğin 192.168.1.10 yerine PLC den sorguladığın ve öğreenmiş olduğun PLC nin gerçek IP adresini yaz. bağlantını test et. tamamdır. Not ekte bulunan dosyadaki örnek gibi.

Ekli dosyalar

• p5.PNG
    p5.PNG
    34.6 KB · Görüntüleme: 17

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,825
Son üye
yasargokdemir

Yeni konular