Mıtsubishi PLC haberleşme hatası

mchl

Üye
Arkadaşlar ben,MITSUBISHI GX Developer 8.62Q

programını indirip bilgisayara kurdum fakat Mitsubishi FX3U plc ile bağlantıyı bir türlü kuramıyorum. Elimde bağlantı yapmak için 2 yol var .1.normal USB ile 2. ise enternet modulu ile ( PLC FX3U-ENET modulu mevcut )
1.normla USB kablo ile deniyorum ES:01808502 kodlu hata veriyor
2.Enternet modulu ile bağlantı kurmaya çalıştığımda ise ES:01808008 hatası veriyor
Nerede hata yapıyorum yardım edebilecek varsa çok sevinirim..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
FX serisinde daha önce rs232 ile bağlanmıştım. Q serisine USB ile bağlanıyorum. Bildiğim kadarı ile usb driverını pc ye kurman gerekli. CPU yu pcye bağladığında donanım olarak plc yi görmesi gerekir. Görmüyorsa usb driverı tekrar kur. Ethernetten ise pc ile plc yi direk bağlaman için kablon crossover denilen bir bağlantı şeklinde olması gerekir. (Googleda arat şeması var.) Eğer normal internet network bağlantısı şekline bir kablo ile bağlanıyorsan arada ethernet switch veya bu sekizli hublardan olması gerekir. Bu şartlardan birini sağladıktan sonra GX developerı açarsın. Bu şekilde bağlanman gerekir.

FX3U plc de usb port var mı?

Peki arkadaşlar

fx3u ya pc de yazılmış bir programla bağlanıp plc yi kontrol etmek istesek
en uygun bağlantı şekli ne olabilir ?
pc programında kullanılacak dll, ocx vb dosyalar neler olabilir ?

bilgisi olan ?

fazladan bi unite takıyorsun, cihazın sol tarafındaki yuvaya oturuyor

fx3u serilerinde usb portu yok. fakat, fx3u-usb-bd modülü üzerine takılarak işinizi görebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri