Mıknatıs ile bakır boru ısıtma

Konu eski ama belki hala uğraşan vardır.

Bu yöntemle ısı üretmek oldukça verimsiz. Tabi meraklısı deneysel amaçlı deneyebilir.

Bu bilginin dayanağı var mı?

Ölçülmüş biçilmiş bir test sonucu vesayire?

Bu bilginin dayanağı var mı?

Ölçülmüş biçilmiş bir test sonucu vesayire?

İndüksiyon yöntemiyle ısı üretmek çok yaygın kullanılan bir yöntem. Verimliliği arttırmak için hava aralığı ve gereken magyetik alan optimum şekilde hesaplanmalı ve stabil durmalı. El hareketlerinden bağımsız olmalı. ısıtılacak cisim dengeli bir şekilde çepe çevre sarılmalı. Sistemde mümkün olduğunca hareketli parça olmamalı.
Bu sistemdeki açılar ve hava aralığı tamamen kişinin eline bağlı. Manyetik alan cismi tek yüzeyden kesiyor. Ve motor gibi hareketli parçaları var. Bu yüzden sistemin verimli olması mümkün değil.

Kolay gelsin...

İndüksiyon yöntemiyle ısı üretmek çok yaygın kullanılan bir yöntem. Verimliliği arttırmak için hava aralığı ve gereken magyetik alan optimum şekilde hesaplanmalı ve stabil durmalı. El hareketlerinden bağımsız olmalı. ısıtılacak cisim dengeli bir şekilde çepe çevre sarılmalı. Sistemde mümkün olduğunca hareketli parça olmamalı.
Bu sistemdeki açılar ve hava aralığı tamamen kişinin eline bağlı. Manyetik alan cismi tek yüzeyden kesiyor. Ve motor gibi hareketli parçaları var. Bu yüzden sistemin verimli olması mümkün değil.

Kolay gelsin...

Ben indüksiyonlu ocakların veriminin ölçüldüğü bir araştırma bülteni vardı bir aralar okumuştum arşivime attım ama daha bulamadım onu arıyorum.

Bulursam buraya eklerim.

Yukarıda saydığınız etmenlerin etken olduğunda hemfikirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri