Mıknatıs döngüsü ile sonsuz enerji ??

@KAZIMUGUR abi bir kaç gündür okuyorum bu ve benzeri bir kaç konu var yazmayayım dedim dedim dedim çok dedim ama dayanamadım. Onuda yaktım.. :D

Hayal deryasına dalmak için ilk önce sizden önce birileri bu mevzularda ne hayaller kurmuş ne dusunmus ne uretmiş onu incelemek lazım , yoksa yapılan mesai ahmaklıktan başka bir şey olmaz. Bu gökkubbenin altında elektrik üretimi hakkında çok şey tespit edildi ve kayda geçti , söylenmeyenleri bulabilmek ise bizim gibi sıradan insanlar için çok ama çok zor....

arkdaslar dıslıler ve carklarla tur sayısını artırmak mumkun bunu herkez bılıyor redüktörler gıbı sımdık bızım elımızde 50w diyelimw lık bır motorumuz olsa bunu akü ile calsıtırsak bahsettıgımız donguyu kurdugumuzu varsayalım isdedigimiz dewrı cıkısda elle ettık dıyelım ve cıkısımızs 220 verdı ve bız burdan akümüzü sarj ettık ve 50w lık motorumuzun mılınden cıkan atıyorum 1000d/dk idi cıkıs dewrını motora gore 3 yada 5 kac yukselttım ve alternatorumuzden tekrar motorun sureklı calısmasını saglayıp ve dıer alıcılarımızı besleyemezmıyız olmazmı boyle bırsey 500w enerji cıkısı alsan mesala cıkıstan

Soruyla ilgili cevap yazsaydin belki daha saygı değer biri olabilirdin
Soruya cevap vermek istemezsende Densiz cevaplar verip insanlarla dalga gecmiyeceksin. Bebe sen ve senin gibilerdir.
Okudun diye kendini çok bilmiş mi sanıyorsun.
Sorun ne biliyor musunuz sorun siz ve sizin gibilerin bu ülke gençlerinlyle dalga geçerek ve ukalalik yaparak yaptıkları ve yapmak istedikleri şeylerden sogutmak.
Ki ben szin tavsiyenizle başlamadan ve sizin sacmaliklariniz yüzünden de sogumam. Belki ben yapamayacagim ama bu mesajı goren diğer gençler belki daha güzel bir fikir yürüterek güzel şeyler başaracak.

Bu forumu seviyordum ama aranızda bazı kişiler bu şekil davranarak forumu bozuyor kimi dalga geçiyor kimi bilmem neyzen Tevfik şöyle demiş böyle demiş.
Bizde de o sözün karşılığı var bilmiyorsan söyleyeyim
(Senide .. , n.tevfikide ...)
Anlayan anlar
Sizin seviyenize inmeyecektim ama artık bu forumda kalmanın bir faydası olacağını dusunuyorum. Moderator arkadaşlar dan rica ediyorum uyeligimi iptal edin...

Forumda ki iyi insanlar sizlere de sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Yazdıklarımdan dolayı sizden ozur dilerim.

arkdaslar dıslıler ve carklarla tur sayısını artırmak mumkun bunu herkez bılıyor redüktörler gıbı sımdık bızım elımızde 50w diyelimw lık bır motorumuz olsa bunu akü ile calsıtırsak bahsettıgımız donguyu kurdugumuzu varsayalım isdedigimiz dewrı cıkısda elle ettık dıyelım ve cıkısımızs 220 verdı ve bız burdan akümüzü sarj ettık ve 50w lık motorumuzun mılınden cıkan atıyorum 1000d/dk idi cıkıs dewrını motora gore 3 yada 5 kac yukselttım ve alternatorumuzden tekrar motorun sureklı calısmasını saglayıp ve dıer alıcılarımızı besleyemezmıyız olmazmı boyle bırsey 500w enerji cıkısı alsan mesala cıkıstan
En verimli elektrik makinesi transformator olmasina ragmen onda bile kayiplar var. Dediginiz gibi motorla akuyu akuyle motoru calistirirsiniz ama belli bir sure. Bir dureden sonra kayiplardan dolayi aku biter. Belki cok uzun sure gider boyle ama sonsuza kadar degil. Bu aciklama yeyerli diye dusunuyorum ve kimseyi de kiracak bir aciklama olmadi diye umuyorum

Burada Serkan beyin dediği gibi güç ile alakalı.

12 v 50 w güç harcayarak diyelim motoru döndürdük.Biz bu motordan en süper ihtimalle alsak alsak 49w alırız.(oda olmazda neyse).Ee şimdi biz bunu alıp motorun kendini çevirsek bile 1 w gitti motora tekrar girdi 49w , çıktı 48 w 47w derken en sonunda foss.Yani kayıplar için ekstra bir yerden güç bulmak gerek.
Yani kendi kendine devir daim yapamaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri