Mühendislik Tamamlama

Merhaba arkadaşlar.
Uzaktan Elektrik,Elektronik,Otomastyon vs uzaktan mühendislik tamamlama ile alakalı olarak bilgisi yada tecrübesi olan kimse var mı acaba. Yurt için yada yurt dışı ücretli yada ücretsiz fark etmez. Ben biraz araştırma yaptım ancak elle tutulur bir şey bulamadım.

yeni açıldıysa bilemiyorum, geçmişte mühendislik olarak sadece ahmet yasevi ünv. uzaktan eğitimle bilgisayar mühendisliği vardı, oda ücret olarak darphaneye ortak olman gerekiyordu.

Mühendislik tamamlamanın uzaktan olanı yok. Mühendislik tamamlama yapabilmeniz için teknik eğitim yahut mesleki eğitim fakültesi mezunu olmanız ve ales puanınızın olması gerekir.
Eğer sorunuz sıfırdan başlayıp uzaktan mühendislik okumaksa elektrik, elektronik var mı bilmiyorum ama bilgisayar için @çıraközgür arkadaşımızın bahsettiği Ahmet Yesevi Üni. ve Kıbrısta bir üniversite daha vardı.

Son düzenleme:
şimdi baktım Türkiye'de de bazı ünv.de başlamış, süleyman demirel ünv., bazı özel ünv.
uzaktan nasıl mühendis olunacaksa artık, normal örgünlerin çoğu okuldan boş bitiriyor

Mühendislik tamamlamanın uzaktan olanı yok. Mühendislik tamamlama yapabilmeniz için teknik eğitim yahut mesleki eğitim fakültesi mezunu olmanız ve ales puanınızın olması gerekir.
Eğer sorunuz sıfırdan başlayıp uzaktan mühendislik okumaksa elektrik, elektronik var mı bilmiyorum ama bilgisayar için @çıraközgür arkadaşımızın bahsettiği Ahmet Yesevi Üni. ve Kıbrısta bir üniversite daha vardı.
Anadolu Üniversitesi AOF Elektrik Enerjisi Üretimi ve İletimi Mezunuyum. Çalıştığım için uzaktan okuman istiyorum.
şimdi baktım Türkiye'de de bazı ünv.de başlamış, süleyman demirel ünv., bazı özel ünv.
uzaktan nasıl mühendis olunacaksa artık, normal örgünlerin çoğu okuldan boş bitiriyor
Yani hakkınız var ancak her halukarda örgünde olsa, uzaktanda olsa insanlar mesleklerini zaten çalışarak ögreniyor.

Anadolu Üniversitesi AOF Elektrik Enerjisi Üretimi ve İletimi Mezunuyum. Çalıştığım için uzaktan okuman istiyorum.

Yani hakkınız var ancak her halukarda örgünde olsa, uzaktanda olsa insanlar mesleklerini zaten çalışarak ögreniyor.
İşin üzücü tarafı ise mühendis olmayıp ta 10 tane mühendisi cebinden çıkaracak insanlar sırf mühendislik diploması olmadığı için ikinci sınıf insan muamelesi görüyor. Oda bu ülkenin ne acıdır gerçeği.

İşin üzücü tarafı ise mühendis olmayıp ta 10 tane mühendisi cebinden çıkaracak insanlar sırf mühendislik diploması olmadığı için ikinci sınıf insan muamelesi görüyor. Oda bu ülkenin ne acıdır gerçeği.
DGS ye girip sayısal puan türünden sağlam bir puan alıp burslu murslu özel ne varsa o şekilde kazanıp okula gitmeden uzaktan falan mühendislik tamamlama diye birşey yok..bende aynı üretim iletim mezunuyum..seneye DGS ye girip 4 yıla tamamlicam Allah nasip ederse..he mühendislik olmaz enerji yönetimi vs olur.ama.4 yıla tamamlicam insallah

Arkadaşlar merhaba, ben bilgisayar öğretmeniyim nasip olursa bu sene ALES sınavına gireceğim. Kafama takılan birkaç soru var.
1- Yılın herhangibir zamanında yapılan ales sınavına girmem yeterli mi yoksa 21 Austostaki sınava mı girmem lazım
2- Mühendislik tamamlama için ayrıca kaç sene okumam lazım - 1 , 1.5 yada 2 mi
3- Toplam kaç ders alınıyor
4- Derslere devam zorunlu mu
5- Kazanırsam dondurabilir miyim.
6- Uzaktan dersleri tamamlayabilir miyim.
7- Üniversitelerin taban - tavan puanlarının listesi

- İTÜ, İÜ, Ankara üniversitesi, Boğaziçi, ODTÜ, Selçuk üniversitesi, Necmedin Erbakan üniversitesi
bu üniversitede okuyan kardeşlerim var mı ? Yukarıda sorduğum sorulara cevap yazabilir misiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri