Mühendislik Tamamlama

Arkadaşlar merhaba, ben bilgisayar öğretmeniyim nasip olursa bu sene ALES sınavına gireceğim. Kafama takılan birkaç soru var.
1- Yılın herhangibir zamanında yapılan ales sınavına girmem yeterli mi yoksa 21 Austostaki sınava mı girmem lazım
2- Mühendislik tamamlama için ayrıca kaç sene okumam lazım - 1 , 1.5 yada 2 mi
3- Toplam kaç ders alınıyor
4- Derslere devam zorunlu mu
5- Kazanırsam dondurabilir miyim.
6- Uzaktan dersleri tamamlayabilir miyim.
7- Üniversitelerin taban - tavan puanlarının listesi

- İTÜ, İÜ, Ankara üniversitesi, Boğaziçi, ODTÜ, Selçuk üniversitesi, Necmedin Erbakan üniversitesi
bu üniversitede okuyan kardeşlerim var mı ? Yukarıda sorduğum sorulara cevap yazabilir misiniz.
Mühendislik tamamlama derken 2 yıllık elektrik okuyup oradan mühendislik tamamlama ise 2+2'yi kaldırdılar. Artık 4 yıl okunuyor.

Yukarıda belirttiğim gibi ben "bilgisayar öğretmeniyim" öğretmenlikten mühendisliğe geçişten bahsediyorum. Aslında konu ile ilgili çok bir bilgim yok
Mühendislik tamamlama derken 2 yıllık elektrik okuyup oradan mühendislik tamamlama ise 2+2'yi kaldırdılar. Artık 4 yıl okunuyor.
Yukarıda belirttiğim gibi ben "bilgisayar öğretmeniyim" öğretmenlikten mühendisliğe geçişten bahsediyorum. Aslında konu ile ilgili çok bir bilgim yok

Çok bilgim yok ama 2 yıl değil 4 yıl zorunlu kılıyorlar galiba

https://gokdenizcetin.com.tr/muhendislik-tamamlama/
https://www.google.com/amp/s/www.hu...-kilavuzu-osym-tarafindan-yayimlandi-41626624

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri