mühendislik için gerekli donanımlar

kukileyta

Üye
abilerim merhaba. 7 yıldir tsk bünyesinde öğrenciydim fakat 15 temmuz sonrasında askeri okulların kapanması nedeniyle yatay geçişle elektrik elektronik mühendisliğine geçiş yaptım. fakat sizde takdir edersiniz ki teknik bilgim zayıf. şu an staj yapmaktayım. trafo, kesici, ayırıcı, rose, röle vs. gibi bana uzak olan terimlerle iç içeyim. açıkçası çok ilgimi çekti ve araştırmalarıma başlamak istiyorum. elektrik alanına yonelecegim. ilk olarak nereden ve nasıl başlamamı önerirsiniz. teşekkür ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
abilerim merhaba. 7 yıldir tsk bünyesinde öğrenciydim fakat 15 temmuz sonrasında askeri okulların kapanması nedeniyle yatay geçişle elektrik elektronik mühendisliğine geçiş yaptım. fakat sizde takdir edersiniz ki teknik bilgim zayıf. şu an staj yapmaktayım. trafo, kesici, ayırıcı, rose, röle vs. gibi bana uzak olan terimlerle iç içeyim. açıkçası çok ilgimi çekti ve araştırmalarıma başlamak istiyorum. elektrik alanına yonelecegim. ilk olarak nereden ve nasıl başlamamı önerirsiniz. teşekkür ederim.
Herşeyi kısa vadede öğrenmek yerine önünüze gelen konulara odaklanıp eksiklerinizi kapatmaya çalışırsanız daha faydalı olur . Yoksa elektrikde bilmeniz gereken temel mevzuların daha haddi hududu yok . Bu saydığınız mevzular ile ilgili internet üzerinde megep dökümanlarından istifade edebilirsiniz .

çalışma alanınıza göre yönelmenizi tavsiye ederim. Ag-og dağıtım vb bir işte çalışırsanız örnek olarak bu alanda kullanılan malzemeler üzerinden başlayarak işin nasıl yürüdüğünü öğrenebilirsiniz.Eğer üretim imalat fabrika gibi yerlerde Bakım onarım işine girerseniz o zaman da motorlar,sürücüler otomasyon gibi alanlarda daha çok bilgiye ihtiyaç olabilir.Tamamen size kalmış bu durum ve yukarıdaki arkadaşın yazdığı üzere megep çok faydalı olur.başarılar.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri