Mühendislik Bitirme Projesi

elmuro

Üye
Merhabalar,

Bu sene eem 4.sınıf olacağım ve haliyle 2 dönem boyunca bitirme projesi alıp üzerine çalışmam gerekiyor. Konu belirleme hususunda tam olarak karara varamadığım için sizlerin yardımına başvuracağım. Özellikle içinde güç elektroniği, motor yol verme ve kontrol otomasyon gibi alanlardan çalışmalar yapıp bilgi birikimi elde edebileceğim, biraz daha uygulamayı ön planda tutan bir konu düşünüyorum ve araştırıyorum.

Bölümde ki hocalarla konuşmama rağmen çalışma konusunu netleştirmeme pek yardımcı olamadı. Sizler hangi tarz alanlarda çalışmamı önerirsiniz, veya önerebileceğiniz verimli proje konuları var mı?

İlginiz ve cevabınız için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim. Saygılarımla.

Selam...Yenilenebilir enerji üzerine olsun derim...Güneş enerjisi bazlı, pratik uygulama içeren bir proje olabilir mesela...Rüzgar'a oranla çok daha sakin ve kontrol/otomasyonu kolay bir proje olur...Kaynak, güneşten elde edeceğiniz sabit DC akım olsun, bu kynağın ucuna istediğiniz güç elektroniği ve motor uygulamasını hayal edebilirsiniz..Başarılar şimdiden

Selam...Yenilenebilir enerji üzerine olsun derim...Güneş enerjisi bazlı, pratik uygulama içeren bir proje olabilir mesela...Rüzgar'a oranla çok daha sakin ve kontrol/otomasyonu kolay bir proje olur...Kaynak, güneşten elde edeceğiniz sabit DC akım olsun, bu kynağın ucuna istediğiniz güç elektroniği ve motor uygulamasını hayal edebilirsiniz..Başarılar şimdiden

Etkili bir ön projelendirme yapabilirsem oldukça güzel bir projeler çıkabilecek bir alan. Çok teşekkür ederim.

Bunun dışında görüştüğüm hocalar akıllı asansör projesi ve boya renklendirme prosesi projeleri üzerine önerilerde bulundular. Onların üzerine de neler yapılabilir bilgi edinmeye çalışıyorum. Araştırmaya devam. =)

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri