Mühendis maaşı

merttce

Üye
Yeni mezun elektrik elektronik mühendisiyim, orta büyüklükteki bir proje taahhüt firması 2000 TL maaş veriyor, şehir dışı şantiye işleri var, mesai ücreti yok, Tecrübeli Mühendislere soruyorum. Sizce başlamalı mıyım? Önüm açıkmı bu sektör nasıldır?

Yeni mezun elektrik elektronik mühendisiyim, orta büyüklükteki bir proje taahhüt firması 2000 TL maaş veriyor, şehir dışı şantiye işleri var, mesai ücreti yok, Tecrübeli Mühendislere soruyorum. Sizce başlamalı mıyım? Önüm açıkmı bu sektör nasıldır?

Hayata herkes iyi-kotu bir yerlerden baslar , sizin kariyer planiniz ve gelecekteki hedefleriniz onemli herseyden once. Mesleki olarak sizin kapasitenize ve ogrenme-arastirma merakiniza kalmistir onunuzun ne kadar acik olup-olmayacagi. Parasal olarak sunu soyleyebilirim size ;

EMO nun sitesinden alintidir ;

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) tarafından SGK ile imzalanan protokol kapsamında 2016 yılı için ilk işe giriş bildirgesinde baz alınacak asgari mühendis ücreti, aylık brüt 3 bin 300 TL olarak belirlendi. Ayrıca meslek odaları tarafından belgelendirmeye tabi tutulan veya mesleki deneyimin arandığı alanlarda çalışan mühendisler için ise asgari rakamın üzerinde ücret ödenmesi zorunlu hale getirildi.

Kaynak: http://www.emo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=111395&sube=7#.V8HFIfl95D8

Sonuc olarak son karar sizindir. Tesekkurler...

Daha altında maaş verenler için nasıl bir yaptırım yapabiliriz? yapabiliyorsak neden hala binlerce mühendis bu maaşın altında çalışıyor?

Merhaba

Kolay para kazanılmıyor , sabır ve kendini geliştirip işine sahip çıkman .
ne insanlar biliyorum vasfı yok , mühendisden fazla para kazanıyor .
bunlar kendini kanıtlamış kişiler .
çalışmak isteğin yer , arz talep meselesi , güvenirlilik , kendini kanıtlama , dayı , kader , sabır gerekli , sağlıcakla kalın .

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:
arkadaşım sana tavsiyem tecrübe,tecrübe,bu işlerde çok ama çok para var hedefini koyacaksın okul bitti diye ders çalışmamazlık yapma bu işlerde bilgi daha çok konuşuyor buda para demek önüne soru işareti koyma. kendini geliştirmene bak hayat senin için yeni başlıyor yoksa 3000 lira maaşa yani diploma parası alırsın allah yolunu açık etsin.

Benim üzerine değinmek istediğim bu tür proje taahhüt firmalarına acayip kıl oluyorum.Sadece mühendisimiz var diye adam çalıştırmayı marifet biliyorlar.Ve ne kadar tecrübesiz olursan ol senin mühendislik vasfın üzerinden deli paralar kazanıyorlar.Yetişmiş kariyerli tecrübeli bir mühendise ise yalaklanır dururlar.

Sana gelince genç dostum..Hepimiz bu hayata bir yerlerden basladık iyi yada kötü..mühendis dediğin zeki adamdır.Kendini geliştirmeye bak.Birde Endüstriyel otomasyonuda arastır bence..Bu safta kendini geliştirisen bu aldığın paralar cerez parası gelecektir.

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri