Mühendis Önerileri

e1l2k3t4

Üye
Arkadaşlar merhaba, ben otomasyon ve şantiye(yg) işlerinde çalıştım. sizce bir mühendis olarak hangisinde ilerlemeliyim. Bu deneyimleri yaşayan mühendisler varsa önerilerini beklerim. Şimdiden teşekküler.

Arkadaşlar merhaba, ben otomasyon ve şantiye(yg) işlerinde çalıştım. sizce bir mühendis olarak hangisinde ilerlemeliyim. Bu deneyimleri yaşayan mühendisler varsa önerilerini beklerim. Şimdiden teşekküler.

Her iki sektörde de çalıştım. Ağırlıklı olarak şantiyede çalıştım çünkü tercihim şantiyeden yana oldu hep.
Otomasyon sektörü ağır abi işidir, sakinlik, sükunet, aşırı dikkat, sabır ve konsantrasyon gerektirir (Benim yapıma çok ters).
Şantiyecilik tam tersi aşırı hareketlilik ister, kaba tabirle fırlama, gözü açık yerine göre çakal olman gerekir. Hayır demesini bilen yerine göre sert ve otoriter bir kişilik gerektirir. En büyük dezavantajı zaman mevhumu yoktur 7/24 ani müdahale mangası gibi hazırda beklersin.

Şahsi kanaatim bilgi ve tecrübe bir yana dursun seçimde en büyük kriter kişilik yapısının uygunluğudur.

Şantiyenin sürekliliği olur mu sizce, yaş ile alakalı. Bir de maddi olarak genelde fabrikada otomasyon Bakım da düşük ücretle başlıyorsun ama ilerisi nasıl olur. kafam karışık biraz. sonuçta şantiye uzun zaman yapılacak bir iş mi.

Şantiyenin sürekliliği olur mu sizce, yaş ile alakalı. Bir de maddi olarak genelde fabrikada otomasyon bakım da düşük ücretle başlıyorsun ama ilerisi nasıl olur. kafam karışık biraz. sonuçta şantiye uzun zaman yapılacak bir iş mi.

Yazılım ve otomasyon geleceği olan sektörler ekonomi bozulsa da bir şekilde devam eder. Şantiye sektörü ekonomiden daha fazla etkilenir. Rızık Allahtandır, dediğim gibi önemli olan; kişilik yapınız hangi sektöre uygunsa onu seçin. Bir önceki mesajımda belirttiğim karakterler diğer sektörün işini yapamaz (istisnalar kaideyi bozmaz).

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri