Luxell Lx 3575 ısıtmıyor

Turbo fan kademesinin sağındaki anahtar 0 konumunda onu I konumuna getir fan anahtarını ikiside çalışacak konuma al sıyah düğmeyi. Termostatı maxmimuma al termo fanın anahtarını tam sağa çevir. ortadaki resimde kırmızı ile kaqhverengi kablonun arasındakı ne termıstor olmasın ön yuzden ne gösteriyor ...

Turbo fan kademesinin sağındaki anahtar 0 konumunda onu I konumuna getir fan anahtarını ikiside çalışacak konuma al sıyah düğmeyi. Termostatı maxmimuma al termo fanın anahtarını tam sağa çevir. ortadaki resimde kırmızı ile kaqhverengi kablonun arasındakı ne termıstor olmasın ön yuzden ne gösteriyor ...
Denemiştim 1 konumu yok, sol taraf fan bölümü pervane işareti var ona alınca fan çalışıyor bir işe yaramamıştı, termostatı maksimuma almadan denemiştim ama:)
Kırmızı ve kahverengi bölümünü anlamadım o kısımda termostat var yanlış anlamadıysam sizi.

ikinci resmı demiştim kırmız ve kahverengı mavili nın ortasındakı ısı termıstörü olabılır . neyse yarın inşallah.

ikinci resmı demiştim kırmız ve kahverengı mavili nın ortasındakı ısı termıstörü olabılır . neyse yarın inşallah.
Ben ısı termıstörü nedir bilmediğimden, o kablolar saate gidiyor ama bilgim yok tabi.

629OAE.jpg

İnşallah sorunu buluruz emeğiniz için teşekkür ederim.

Ortadaki bildiğimiz ütü termostatı :), zamanlayıcı açılmadan diğer kısımlara da elektrik vermiyordur herhalde, süreyi 60a termostatı ve rezistans konumunu max getir dene, süre sonunda ısınma yoksa kabloyu kontrol et, bunun için yukarıda tarif edildi fişe tak klemensten kahve ve mavi kabloya kontrol kalemiyle bak 2 sinde de yanar veya yanmazsa (fişi ters takıp denemeye rağmen) aynı çap ve özellikte başka kabloyla değiştir, kabloda sorun yoksa konum anahtarı veya rezistanslar sorunlu diye düşünülür, zararsız şekilde ölçebilirsen ölç yoksa hayatını riske atmadan tamirciye git.

Ortadaki bildiğimiz ütü termostatı :), zamanlayıcı açılmadan diğer kısımlara da elektrik vermiyordur herhalde, süreyi 60a termostatı ve rezistans konumunu max getir dene, süre sonunda ısınma yoksa kabloyu kontrol et, bunun için yukarıda tarif edildi fişe tak klemensten kahve ve mavi kabloya kontrol kalemiyle bak 2 sinde de yanar veya yanmazsa (fişi ters takıp denemeye rağmen) aynı çap ve özellikte başka kabloyla değiştir, kabloda sorun yoksa konum anahtarı veya rezistanslar sorunlu diye düşünülür, zararsız şekilde ölçebilirsen ölç yoksa hayatını riske atmadan tamirciye git.
Teşekkür ederim.
Gün içinde dener, sonucu bildiririm. Konum anahtarı termostat oluyor değil mi?

Termostat ortada, konum dediğim alt üst veya 2 si çalışsın diye seçtiğin en alttaki .

@by lent Tam yazacaktım bende, rezistans seçilen konum anahtarının bildiğiniz üzre üç ucu var, biri termostattan geliyor onda elektrik var, diğer iki uç rezistanslara gidiyor onlarda elektrik yok ( bütün kombinasyonları, alt-üst ve iki rezistans denedim)
Sorun burda mı?
Teşekkürler...

Geçirmiyorsa arızalı elemanı bulmuşsun. Kabloları etiketle, parçayı sök açmaya çalış sorunu direk görürsün :).

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri