LTC 3780 Voltaj Ayar Sorunu

enDestan

Üye
Merhaba ben LTC 3780 voltaj ayarlama kartı adım. Bu kart DC-DC buck-booster ancak ben girişine 12V verdiğimde çıkışını 0-12V arası ayarlayabiliyorum. 12V dan yükseğe çıkmıyor. Neden olabilir?

4 mosfetli olan kartmı. Çıkışa yük bağlamadan deneyinin. Güc kaynağı yetersiz gelmiş olabilir.

Run ucu boştamı bu uçta kaç volt var. Kartın fotosunu paylaşırmısın.

Merhaba ben LTC 3780 voltaj ayarlama kartı adım. Bu kart DC-DC buck-booster ancak ben girişine 12V verdiğimde çıkışını 0-12V arası ayarlayabiliyorum. 12V dan yükseğe çıkmıyor. Neden olabilir?

Kaynak geriliminiz 12 volt ve cikis voltajınız bi voltaji gecemiyor ise girişteki boost devresi calismiyor demektir. Bu kisima yonelmek gerekir.

Osiloskop var ise cozum sinyal izleyerek daha kolay cozume ulasilir. Yoksa datasheeti bir incelemek lazim.

Run ucu boştamı bu uçta kaç volt var. Kartın fotosunu paylaşırmısın.
IMG_20190228_230247.jpg
IMG_20190228_230247.jpg

Voltaj kontrolu icin ve akim kontrolu icin kaclik potansiyometreler kullandiniz?

Ayrica guc kaynaginizi da gorebilir miyiz?

Üzerindeki trimpotlar 220K idi ben de 220K potansiyometre kullandım. Güç kaynağı olarak bilgisayar güç kaynağı kullandım 12V çıkışını LTV3780 e verdim. Güç kaynağı şuan kutunun içinde kablo karmaşası var biraz ama isterseniz olduğu kadarıyla fotoğraflarım.

Sanki boost yapmiyor elinizdeki guc kaynagi.

Temel semayi incelemek lazim pc ye geceyim bir bakayim uygun bir zamanda.

trimpotları potansiyometreye çevirmeden konvertörü test etmişmiydiniz. O haliylede çalışmamışmıydı.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri