lpt neden 1.5 volt veriyor ?

tatavi

Üye
merhaba lpt ile 3-5 röle kontrolu vs. yapacagım ögrenmek adına ,kabloyu ayırdım sıraladım dirençle ledleri bagladım (1.5 v luk) önce netteki uygulama programları ile denedim çalışmadı dirençleri kaldırdım direk bagladım (yakma pahasına ) çok guzel ledleri yaktım programlarla kontrol ettim ben ledlerin fazla voltajdan yanmasını beklerken hiç bir şey olmadı sorun burda sürücü devresi röle filan çalıştırabilmem için 5 volta ihtiyacım var ama lpt 1.5 (işin dogrusu cihazla ölçmedim ama ledler 1.5 olunca ve yanıp bozulmayınca 1.5 oldugu kanısına vardım ) veriyor ne yapmamı önerirsiniz transistörlemi yukselteyım (transistörün kodunu bilemiyorum henuz kodu söylerseniz sevinirim )yoksa bir jumper filanmı var ana kartta gözden çıkardığım masaustu bilgisayarımda hiç bir sorun yok herşey normal çalışıyor (printer filan baglayıp kontrol ettim)2 gundur aramama ragmen benim gibi yeni birşeyler yapmaya çalışan birinin anlayabileceği hiç bir şey bulamadım yardımcı olursanız çok sevineceğim şimdiden tesekkurler

Ilgilenmediniz sorumla ama genede tesekkurler sorun çözüldü
konuyu kapatabilirsiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri