LOGOUT iş güvenliği hakkında

Arkadaşlar geçenlerde iş güvenliği hakkında bir seminere katıldım bizim mesleğimiz çok tehlikeli amerikalılar güzel bir sistem geliştirmişler.Makine ana panosuna takılan kanca şeklinde çok kilitli bir sistem arıza olduğunda makine şalteri kapatılıp LOGOUT kiliti takılıyor ve makine elektrikçi,mekanikçi,tesisatçı,taşeron,bölüm mühendisi kilitlerini takıyorlar işini bitiren kilitini çıkarıyor,iş güvenliğinin önemini anlatan eğitim için bir film hazırlamışlar ,bu film lisanslı olarak satılıyormuş.Film'i flash belleğime kopyalamama izin verdiler ben burda paylaşmak istedim ama bir türlü rapid'e atamadım.Dosya boyutu 100Mb üzerinde olduğundan olabilirmi bilmiyorum.
Tüm Teknik Eleman arkadaşların mutlaka izlemesi gerekli çünki yapılan yanlışlar hayatımıza sonu olabilir.
En kısa zamanda convert edip ekleyeceğim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Evet bu kilit asma hassas bi şekilde uygulanıyor,kilitsiz müdahele edenlere cezai yaptırım sözkonusu.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri