Logo RC230 yardım lütfen

jackoon

Üye
Merhaba, plc öğrenmeye giriş yapmak amacı ile Siemens Logo RC 230 model bir logo satın aldım ancak 2 3 gündür kullanım klavuzunu didik didik etmeme rağmen şimdi sizlere yazacağım sorunumu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca ne yazıkki başta logoyu alırken başlangıç paketinden haberim yok idi o nedenle bilgisayara bağlama şansım yok üzerinden programlamam gerekiyor :/ şimdiden teşekkürler.

Elimde 3 adet pnomatik silindir var, 3 adet de bunları kontrol için selenoid yön valfi var. Ben bu valfleri kontrol etmek istiyorum kafamda program şöyle.

1- 1 nolu valfe için devre 5 sn çalışsın sonra bitsin.
2- 1 nolu silindirden sonra 2 nolu valf aktif hale gelsin ve oda 5 sn çalışıp bitsin.
3- 2 den sonra 3 nolu valf çalışsın yine 5 sn ve bitsin.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
verdiğiniz bilgiler eksik. Mesela start - stop butonları . elektrik kesilince ne olması gerektiği. senaryoyu tam yazarsanız yardımcı olmaya calışırım.

plc öğrenmek için logo en kötü tercih ladder diyagramı ile çalışan akıllı rölelere yönelmenizi tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri