Logo da set değeri

Nucro

Üye
Logo üzerinde program yazarken çıkışlara set (mühürleme) değeri vermek mümkünmüdür mümkün ise bunu nasıl yapabilirim. Logo V.3 kullanıorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bildigim kadarıyla plc deki gibi set degerleri verilemiyor.Programda RS kilitlleme rölesi var onlardan istediğin kadar kullanabilirsin.aynı görevi görür.Tabi program uygunsa..

Nucro ' Alıntı:
Logo üzerinde program yazarken çıkışlara set (mühürleme) değeri vermek mümkünmüdür mümkün ise bunu nasıl yapabilirim. Logo V.3 kullanıorum

By-pass kontak yaparak set işini çözebilirsiniz. Enerjilendiğinde açık -> kapalı olur ve kitlemiş olursunuz. Açık kontağınızı hatta bağlayın.

rs rolesı ıle muhurleme yapabılırsın

ektekı ornekte muhurleme ve set reset orneklerı var

Ekli dosyalar

• mesut denemeler.rar
    16.6 KB · Görüntüleme: 0
Arkadaşım gönderdiğiniz çözümlere bakmak istedim lakin zip yüklü olmasına rağmen açamadım

arkadasım zip degıl de wınrarla denersen acıyor az once senın ıcın ben ındırdım tekrar ve denedım calısıyor

Günahkar sokaklar ilgine teşekkür ederim birde ikinci bir sorum daha olucak sayfa boyu yetmediği zaman bun nasıl uzatabiliyorum :D.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri