Logo 8 - TP700 HMI Alarm tablosu

raufguler

Üye
Arkadaşlar merhaba,

logo 8 ve tp700 ekran ile logonun girişindeki 8 bitlik binary değeri decimal değere çevirip tp700 ekranda olusturdugum alarm tablosundaki text lere göre yazdırmak istiyorum. ekte logo 8 ile yaptigim 4 bitlik binary değeri decimale çevirdim. yalnız bunu HMI yansıtamadın. HMI alarmlar bit olarak bakmakta ben bunu decimal olarak baktirip gelen değere göre de arizalarin ekrana dusmesini istiyorum var midir bunun bir yolu. yardimlariniz icin şimdiden tesekkurler.

Ekli dosyalar

• binary-decımal.rar
    11.1 KB · Görüntüleme: 13
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
her arızayı vb olarak atayın ekana o sekılde yazdırın I0.0 hatasında v0.0 cıkısını ekranda okuyun

her arızayı vb olarak atayın ekana o sekılde yazdırın I0.0 hatasında v0.0 cıkısını ekranda okuyun

Tam olarak istediğim bu değil aslında ben 8 bit ile 256 ayrı mesaj yazdırmak istiyorum. Şöyle bir örnek verim logodaki in1-2-3 bir olduğu zaman decimal karşılık 7 yapar ve bu decimal karşılığında ekranda 7. Arıza olarak yazdırmak istiyorum. Çok çabalarım ama ekran tarafında bu işi yapamadım evde yapılmayacagınada kanaat getirdim. Yardımların için yinede çok teşekkür ederim

weıntek ekran kullanır ısenız ı1 gırısı 1 oldugundsa su hatayı yaz ı2 gırısı 1 oldugunda bu hatayı yaz seklınde tanımlamanız kolay olur ayrıca fıyat olarakta sıemendtens ucuza sorunu cozersınız
ekran programı ucretsız ınternetten ındırıp sımulasyonu ıle ekran olmadan deneyebılırsınız
53455

weıntek ekran kullanır ısenız ı1 gırısı 1 oldugundsa su hatayı yaz ı2 gırısı 1 oldugunda bu hatayı yaz seklınde tanımlamanız kolay olur ayrıca fıyat olarakta sıemendtens ucuza sorunu cozersınız
ekran programı ucretsız ınternetten ındırıp sımulasyonu ıle ekran olmadan deneyebılırsınız
Ekli dosyayı görüntüle 53455

ilgin için teşekkür ederim ama bunu logoda da yapmak mümkün benim arıza mesaj sayım 150 civarı olduğu için bu kadar I/O kart ayarlamam sıkıntılı. ben 8 bit ile bu işi çözmek istiyorum yani benim ilk üç girişim bir olursa decimal değer 7 olur ben bu değer karşılığında yedinci mesajı yada ikinci girişim bir olursa decimal karşılığı 2 olur mesaj olarak ta ikinci mesajı yazdırmak istiyorum. bunu yapabilir mi acaba bu önerdiğiniz panel.

HMI larda analog alarmları kullanabilirsin. decimal değerin 1 ise x 2 ise y 3 ise z ..... 256 ise xx yazsın diyebilirsin. Ancak burada higher ya da lower seçebildiğin için işine yaramayabilir. Test et istersen.

HMI larda analog alarmları kullanabilirsin. decimal değerin 1 ise x 2 ise y 3 ise z ..... 256 ise xx yazsın diyebilirsin. Ancak burada higher ya da lower seçebildiğin için işine yaramayabilir. Test et istersen.

dediğiniz gibi analog alarmlarda bunu denedim yalnız bahsettiğiniz gibi higher ve lower seçenekleri nedeniyle olmadı. bende başka bir yol buldum ekrana bir text list ekledim onunla işimi hallettim yardımlarınız için çok teşekkür ederim

ilgin için teşekkür ederim ama bunu logoda da yapmak mümkün benim arıza mesaj sayım 150 civarı olduğu için bu kadar I/O kart ayarlamam sıkıntılı. ben 8 bit ile bu işi çözmek istiyorum yani benim ilk üç girişim bir olursa decimal değer 7 olur ben bu değer karşılığında yedinci mesajı yada ikinci girişim bir olursa decimal karşılığı 2 olur mesaj olarak ta ikinci mesajı yazdırmak istiyorum. bunu yapabilir mi acaba bu önerdiğiniz panel.

bıtlere yazadıgın degerlerı word olarak ekranda okuyup ıstedıgın arızayı alabılırsın ornekte word degerını ben ekrandan gırerek hata lıstesıne gonderdım
54059

54056
54057
54058

herkese ayrı ayrı çok teşekkür ederim. yukarıda da yazdığım gibi işimi Text List ile çözdüm sistemi devreye aldım resimlerde de görüleceği üzere sadece arızaları değil hız bilgisini de ekrana yansıttım.
20190509_215917.jpg
20190509_215933.jpg

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri