Logitech s-220 2+1 ses sistemi sub'dan gelen cizirti

feridowich

Üye
merhaba herkese iyi bayramlar. baslikta da belirttigim gibi cizirti sesi geliyor. Ne zamadir böyle bilmiyorum ama son günlerde sessiz ortamda duymaya basladim. Sesi acmak ya da kismakla bir sey degismiyor ya üzerindeki kumandadan kapaticam ya da arkasindaki anahtari kapaticam. Prizlere baktim topraklama yerine sifirlama yapilmis. Denediklerim:

1- Ses sisteminin pcyle baglantisini kestim. Olmadi
2- Sesini kisip aciyorum azalma/artma olmuyor
3- Uzatma kablosuyla kullaniyorum ve modemin yaninda ama cikarip uzak bir yerde uzatmasiz direkt prize taktim. Olmadi
4- Arkasini acip devresini alkol ve dis fircasiyla temizledim. Olmadi
5- Kondansatorlerinde sisme var mi diye baktim ama öyle bariz bisey göremedim
6- Uydularin jakini cikardim ama ses halen geliyor (cizirdama sadece sub'dan geliyor uydularda problem yok)
7- Kumandasindan kapatinca ses kesiliyor (sadece icindeki trafo vinlamasi geliyor)
8- Sub arkasindaki anahtari kapatinca sesler tamamen kesiliyor

Bu tarz bir sesin kaynagi ne olabilir. Cokca bakindim ama benimki gibi bir sey yasayan görmedim. Kisa bi videosunu cektim

Biri o cızırtının dc sızıntısı sebebiyle olabileceğini söylemişti. Ben de götürüp kadıköyde tamire verdim çıkışları arızalı dedi 200₺ tutar dedi ben de geri aldım eve geldim taktım bidaha, ama bass aşırı uğulduyor adeta patlamış gibi ve uydularından ses gelmiyor. Anlayacağınız iyice mahvolmuş. Şimdi d6282 entegrelerini değiştirmem gerek. Ne insanlar var şu dünyada ya.. ne dersiniz patlamış mıdır sizce umarım öyle bişey olmamıştır siz siz olun tamircinize dikkat edin.. şu an BU HALDE

merhaba,sanırım kimse yardımcı olamadı,entegreleri bulup değiştirebildinizmi ?

anladım,ama arıza entegreden değil ben entegreleri buldum değiştirdim arıza devam ediyor bakalım tamir edince haber vericem.muadil derken ne takıldı ?

anladım,ama arıza entegreden değil ben entegreleri buldum değiştirdim arıza devam ediyor bakalım tamir edince haber vericem.muadil derken ne takıldı ?
Üzerinde d 6282 vardı ben kia8262 taktım

büyük bir ihtimal kondansatörlerden biri gidik

büyük bir ihtimal kondansatörlerden biri gidik
hocam onlari komple yenileriyle degistirmistim ve herhangi bi sisme acilma sizdirma vs yok merak ettim de siz ne yaptiniz ben baska bir tane aldim ama eskisi de atil durumda evde duruyor tamirciler de ugrasmak istemedigi icin ya yapilmaz diyor ya da anormal fiyat cekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri