Local Kompanzasyon

jersin

Üye
Arkadaşlar merhaba,
Şantiyede kompanzasyonla ilgili sıkıntı yaşıyorum.Kapasitif ve enduktif sınırın üstünde.Trafo çıkışında merkezi kompanzasyon ve Entes Rg3-12c rgk var.
Kademelere mudahele etsemde role akımı yakalayamıyor.
Şantiyede 5 adet kule vinç var.Bu vinçlere lokal kompanzasyon dusunuyorum.Başkada secenek dusunemiyorum.Fakat 5 adet kule vinç fazla maliyet ve ugraş gerektirecek.şu an için her bir kule vinç için kumanda guc semalarını elde edemedim.Elde edince çalışmasına baslamayı dusunuyorum.
Siz bu konuda ne dusunursunuz. Daha once tecrube edeniniz varsa olumlu sonuc aldınızmı? degerli goruslerini bekliyorum.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
beş adet lokal çözüm yerine merkezi tek bir tristörlü hızlı sistem daha uygun olabilir Bakım ve fiyat olarak..Ayrıca 5 adet için mesela 20 kvar dan 100 kvar kurmanız gerekirken, merkezi olursa 60 kvar gibi yeterli olacaktır, tüm vinçlerin aynı anda çalışmayacağı varsayılarak..

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri